reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram web sürümünü koyu temada kullanma [Nasıl Yapılır?]

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram için ufak ancak birçok kişinin hoşuna gidecek bir detay ile karşınızdayız.

Instagram platformunu web üzerinden kullanıyorsanız arayüzü basit bir şekilde koyu temaya geçirebiliyorsunuz. Bunun için Instagram web sürümüne giriş yaptığınız tarayıcıda buraya tıklamanız yeterli oluyor. Verdiğimiz bağlantı Instagram’ın web arayüzünü koyu temaya geçiriyor. Instagram’ı özellikle düşük ışıkta gezmeyi seven kişiler için güzel olan koyu tema, aynı zamanda dizüstü kullanıcıları için de faydalı görünüyor. Çünkü bu koyu arayüz doğal olarak daha az enerji harcanmasını sağlıyor. Bu altyapının tek kötü yanı ise kalıcı olmaması. Yani Instagram’ı web sürümünde koyu temada kullanmak için sürekli olarak verdiğimiz bağlantı üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Bu durumu bağlantıyı tarayıcıya kaydederek kolaylıkla çözebilirsiniz. Bizi Instagram’da buradan takip edebilirsiniz.

Instagram bu arada birçok yeni çalışma içerisinde yer alıyor

Instagram, geçtiğimiz hafta geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından bulunan birçok yeni özellik ile gündeme geldi. Paluzzi tarafından bulunan özelliklerin ilki “Affiliate sistemi” olmuştu. Paluzzi tarafından bulunan bir diğer yenilik ise “içerik kontrolleri” oldu. Firmanın burada kişilerin özel mesajlardaki belirli sözcükleri gizlemesine imkan vereceği aktarıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygulamanın gizlenmiş sözcükleri (Örneğin küfürler) barındıran direkt mesajları otomatik olarak engelleyebileceği de belirtildi. Bulunan bir diğer yenilik ise Brightness.AI olmuştu. Bu fotoğraf düzenleme seçeneği dışında servise Clubhose alternatifi bir “Audio Rooms” isimli bir özellik de geliyor. Direkt olarak uygulama içerisinde yer alacak bu özellik, kişilerin Instagram içerisinde sesli sohbet edebilmesine imkan tanıyacak.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept