reklamı kapat

POPÜLER

YouTube’un yeni “koyu tema” modunu aktif etme [Nasıl Yapılır?]

Dünyanın en büyük video platformu konumunda bulunan YouTube, kısa süre önce masaüstünde uzun zamandır yer alan “koyu tema” modunu mobile de getirdi. Peki bu mod nasıl aktif ediliyor? İşte cevabı;

Şimdilik iOS tarafından aktif edilen özellik, Google’ın açıklamasına göre önümüzdeki haftalarda Android‘e de gelecek. Temel olarak tüm arayüzü gece kullanımı için koyu hale getiren mod, bu yapısıyla pil ömrüne de olumlu etkide bulunuyor. Bu modu açmak ise oldukça kolay. Öncelikle YouTube uygulamasını son sürümüne güncellemeniz lazım. Daha sonra ana ekranın en üst sağ tarafında yer alan “profil” simgesine dokunmak ve açılan sayfadan “Ayarlar” içerisine” girmek gerekiyor. Burada en üstte karşımıza çıkan “Koyu tema” seçeneği ile aktif edilen koyu arayüz, uygulamaya bakış açısını değiştiriyor. Özellikle OLED ekranlı iPhone X için güzel görünen seçenek, geceleri uygulama parlaklığını en kısık halde bile fazla bulanlar için iyi duruyor.

YouTube Koyu Tema

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Koyu Tema özelliğiyle beğeni topladı

Android tarafına daha sonra gelmesi garip karşılanan özellik, iOS tarafında beğenilmiş görünüyor. Uzun zamandır beklenen koyu mod, uygulamayı masaüstü ile benzer hale getiriyor. Bu da genel kullanıcı deneyimini artıran detaylar arasında yer alıyor.