reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Android Koyu Tema

YouTube’un Android uygulamasını kullananlara müjdeli haber

Dünyanın en büyük video platformu konumunda bulunan YouTube, bugün Android kullanıcılarını sevindirecek bir haberle gündeme geldi.

YouTube‘un iOS uygulaması geçtiğimiz aylarda güncellenmiş ve uygulamaya çok istenen koyu tema modu getirilmişti. Gelen bilgilere göre koyu tema modu Android tarafına da gelmeye başladı. Neden ilk olarak iOS’a geldiği halen bilinmeyen mod, özellikle OLED ekranlı cihazlar için büyük önem arz ediyor. Biliyorsunuz OLED ekranlı cihazlar siyah kullanımda enerji harcamıyor. Temel olarak tüm arayüzü gece kullanımı için koyu hale getiren mod, bu yapısıyla pil ömrüne çok ciddi şekilde olumlu etkide bulunuyor. Yeni özelliğin herkese gelmesi içinse günler hatta haftaların geçmesi gerekebilir deniyor. Android tarafına çoğu özellik yavaş yavaş genele yayılıyor. Bunun arkasında da inanılmaz büyük ürün çeşitliliği yer alıyor. Şirketler herkesin aynı deneyimi yaşaması için bazen süreci bazıları için geciktirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Android Koyu Tema

YouTube Koyu Tema özelliği iOS ve Android tarafında nasıl açılır?

Öncelikle uygulamanın son sürüme güncellenmesi gerekiyor. Daha sonra ana ekranın en üst sağ tarafında yer alan “profil” simgesine dokunmak ve açılan sayfadan “Ayarlar” içerisine girmelisiniz. Burada en üstün bir altında karşınıza çıkan “Koyu tema” seçeneği ile aktif edilen koyu arayüz, uygulamaya bakış açısını gerçekten değiştiriyor.

İlgili Video

Platformun en ciddi rakibi IGTV