reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Android koyu mod

Twitter’ın Android kullanıcılarını memnun edecek özellik

Sosyal medyanın karakter limitli servisi Twitter, şimdiye kadar sadece iOS tarafında sunulan bir özelliği Android tarafına da getiriyor.

Advertisement

Twitter, kendi kullanıcı kitlesini yavaş da olsa büyüterek yoluna devam ediyor. Özellikle mobilde kullanılan servis, burada Android kullanıcılarını sevindirecek bir müjde veriyor. Söylendiği kadarıyla şimdiye kadar iOS tarafında yer alan tamamen siyah koyu mod seçeneği, sonunda Android tarafına da geliyor. Android tarafında şu an da bir koyu mod seçeneği aktif olarak bulunuyor. Ancak burada “koyu mavi” renk kullanılıyor. “Lights Out” isimli yeni seçenek ise arayüzü tamamen siyah hale getiriyor. Bu sayede OLED / AMOLED ekranlı cihazlarda enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Biliyorsunuz bu ekranlar siyah üretmek için enerji harcamıyor, bunu pikselleri tamamen kapatarak yerine getiriyor. Koyu modun pil ömrüne ne kadar olumlu etkide bulunduğunu aşağıdaki haberimizde görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, Android tarafında daha kullanışlı hale geliyor

Şu an yeni Lights Out koyu mod seçeneğinin herkes için ne zaman aktif edileceği bilinmiyor. Özelliğin şimdilik Android için Twitter’ın “Alpha” versiyonunda olduğu aktarılıyor. Ancak özelliğin çok gecikmeyeceği tahmin ediliyor. Çünkü firmanın bu yeni renk seçeneği için aşırı bir değişiklik / kodlama yapması gerekmiyor deniyor. Twitter’daki koyu modun otomatik olarak çalışabildiğini de belirtelim. Yani uygulama gündüz açık mod, geceleyin koyu modu otomatik olarak kendisi ayarlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni akıllı telefonları