reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome Android

Android kullanıcılarını sevindirecek Google Chrome güncellemesi

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcılarından Google Chrome, Android tarafında kullanıcılarını sevindirecek bir güncelleme aldı.

Masaüstünde olduğu kadar mobilde de aktif olarak kullanılan Google Chrome, kısa süre önce Android tarafında 74.0.3729.112 sürümüne güncellendi. Yayımlanan bu güncelleme ile tarayıcıya koyu arayüz modu dahil edildi. Biliyorsunuz koyu arayüz modu son dönemde en çok talep edilen uygulama özelikleri arasında yer alıyor. Özellikle OLED ekranlı telefonlar için büyük önem arz eden bu mod, hem pil ömrünü artırıyor hem de gece kullanımı kolaylaştırıyor. İşte Android için Chrome’un son sürümüne getirilen bu mod, şu an henüz direkt olarak ayarlardan açılamıyor. Kişilerin öncelikle adres çubuğuna chrome://flags/#enable-android-night-mode kodunu eklemesi açılan sayfadan “Android Chrome UI dark mode” seçeneğini aktif etmesi gerekiyor. Daha sonra ayarlar içerisinden koyu arayüze geçiş yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için koyu arayüz masaüstünde de var

Hatırlarsınız detaylarına burada yer verdiğimiz Chrome’un 74. sürümü de Windows 10 için koyu arayüz modunu getiriyor. Daha önce Mac için sunulan koyu arayüz modu, artık Windows 10 tarafında da yer alıyor. Bu mod masaüstünde de oldukça talep görünüyor ve kullanılıyor. Her platformda sürekli olarak daha iyi hale gelen tarayıcı, pazardaki liderliğini kimseye kaptırmıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın bulut tabanlı yeni oyun servisi