reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome Windows 10

Google Chrome için sevindiren Windows 10 açıklaması

İnternet devi Google, Chrome ile ilgili kullanıcıları sevindirecek bir altyapıyı devreye alıyor. Bunun merkezinde ise Windows 10 yer alıyor. İşte detaylar;

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, yakında Windows 10 işletim sisteminin yerleşik koyu arayüz moduna destek veriyor. Windows 10 bu mod aktif edildiği zaman destekli tüm uygulamaları koyu arayüze geçiriyor. Kapatıldığı zaman ise tüm uygulamalarda normal açık temaya dönülüyor. Oldukça kullanışlı olan bu özelliğe destek verecek olan Google Chrome, koyu arayüzle gerçekten çok daha kullanışlı hale geliyor. Özellikle düşük ışıkta bilgisayar kullanma deneyimini iyileştiren arayüz, aslında şu an da kullanılabiliyor. Bunun için gizli sekme sistemini kullanmak yeterli oluyor. Koyu arayüz modu Mojave’nin yerleşik desteği doğrultusunda macOS tarafına da geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için başka yenilikler de var

Bu özelliklerden ilki girdiğiniz sayfadan çıkmanıza izin vermeyen bazı internet sitelerine odaklanıyor. Biliyorsunuz bu sitelerden çıkmak için geri tuşuna 3 – 4 defa basılması gerekiyor. Hatta bazı siteler geri tuşuna ne kadar basarsanız basın, girdiğiniz sayfadan çıkmanıza izin vermiyor. Sitede daha fazla kalmanız için yapılan bu can sıkıcı durum, yeni sürümle çözülecek deniyor. Bu siteleri gizli olarak belirleyecek ve ona göre reklam sürecinde cezalar uygulayan tarayıcı, aynı zamanda geri gitmenizin önündeki engelleri de kaldıracak deniyor. Ayrıca yeni sürüm, kullanıcıları çok rahatsız eden açılır reklamlara da sağlam bir darbe vuruyor. Yeni sürüm bünyesinde çok fazla açılır reklam bulunan sitelerin reklamlarını tamamen engelliyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni lüks akıllı saat modellerinden