reklamı kapat

POPÜLER

Google Chrome

Google Chrome için Windows ve Mac tarafında sevindiren gelişme

Google Chrome için daha önce müjdesi verilen bir mod çok yakında hem Windows hem de Mac tarafında kullanıma çıkıyor. İşte detaylar;

Dünyanın açık ara en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, uzun süredir hem Windows hem de Mac tarafında işletim sisteminin yerleşik koyu arayüz moduna destek verecek haberleriyle gündeme geliyor. İşte bu özellik çok yakında herkes için aktif edilecek gibi duruyor. Çünkü Chrome 74’ün “canary” sürümünde beklenen bu özellik aktif olarak sunuluyor. Bu mod sayesinde Windows ve Mac işletim sistemlerinin yerleşik koyu arayüz modu açıldığı zaman Chrome da koyu hale geliyor. Kullanıcılar için gayet güzel görünen bu özellik, düşük ışıkta bilgisayar kullanma deneyimini çok daha iyi hale getiriyor. İhtiyaca bağlı olarak işletim sisteminin geneliyle uyum içinde olacak tarayıcı, aşağıda gösterildiği kadarıyla oldukça pürüzsüz olarak bu değişimi gerçekleştirebiliyor. Her şey sadece tek bir tuşla otomatik olarak yerine getirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chrome için başka çalışmalar da yapıyor

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla tarayıcı için “Never-Slow Mode” adı verilen bir mod üzerinde çalışılıyor. Bu mod açıldığı zaman tarayıcının kaynak yüklenmesini ve bazı diğer unsurları kısıtlayacağı ve böylelikle sürekli olarak hızlı / pürüzsüz bir gezinme deneyimi sunacağı belirtiliyor. Henüz geliştirme aşamasında olan bu özellik, ilerleyen sürümlerde aktif olarak kullanıma çıkabilir deniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli