reklamı kapat

POPÜLER

Iron Man

Nick Fury’nin sürpriz Iron Man sahnesinin arkasındaki gerçek

Nick Fury’nin ilk Iron Man filminin finalindeki sürpriz sahnesi The Avengers ve ardından gelen pek çok yapım için yeni bir kapı açmıştı. Peki bu sahnenin perde arkasında neler oldu?

Iron Man sürprizinin perde arkası

Kısaca hatırlatmak gerekirse ilk Iron Man filminin finalinde ufacık bir sahnede Nick Fury görünüyordu. Tony Stark’ın finalde çıkıp “Ben Iron Man’im” demesinden sonra onun evinde beliriyor ve “Tony Stark, bilmiyorsun ama çok daha büyük bir dünyanın parçası oldun” diyordu. Ardından Avengers girişiminden bahsediyordu. İzleyicileri fazlasıyla heyecanlandıran bu sahnenin filme son dakikada eklendiğini daha önceden öğrenmiştik. Samuel L. Jackson’ın açıklamasıyla birlikte sahnenin çekimlerinin perde arkasını da öğreniyoruz. Sevilen oyuncu süreci şu sözlerle özetledi: “Sahnenin çekimleri bir buçuk saat kadar sürdü. Hazırlık gibi bir durum olmadı çünkü kendi sakalım ve bıyığım vardı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahnenin son dakikada Iron Man filmine eklenmesi yetmemiş gibi, çekimler de fazlasıyla hızlı olmuş gibi görünüyor. Buna rağmen ortaya çıkan sonuç fazlasıyla beğenildi. Marvel Sinematik Evreni’nin temellerinin atılmasına vesile oldu.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı