reklamı kapat

POPÜLER

Nick Fury

Captain Marvel’daki komik Nick Fury sahnesinin perde arkası

Captain Marvel filminde izleyicilerin çok beğendiği Nick Fury sahnesinin perde arkası ortaya çıktı. Yüzleri güldüren detayda Samuel L. Jackson‘ın parmağı çıktı!

Avengers Endgame öncesinde vizyona giren Captain Marvel ile bambaşka bir dünyayla tanışma fırsatımız oldu. Carol Danvers‘ın uzaya ve Skrullara uzanan macerasında ona Nick Fury eşlik etti. Temelde Avengers ekibini bir araya getiren Fury’nin tanıştığı ilk kahramanın Iron Man olmadığını zaten biliyorduk. Captain Marvel’la birlikte karakterin geçmişi, gözünü nasıl kaybettiği ve ilk uzay tecrübesi netlik kazanmış oldu. Üstelik Marvel stüdyoları Samuel L. Jackson’ı oldukça başarılı bir şekilde gençleştirerek büyük takdir topladı. Nick Fury‘nin genç halini görmek ise hayranları fazlasıyla memnun etti.

Nick Fury sahnesi nasıl ortaya çıktı?

Marvel Sinematik Evreni’nin temelindeki karakterlerden biri olan Nick Fury’nin Captain Marvel‘daki komik sahnesine dair gerçeğin ortaya çıkması ise aylar sürdü. Hatırlarsanız Fury ve SHIELD ilk kez uzaylılarla karşılaşıyor ve ölen bir Skrull’ın bedenini otopsi için getiriyordu. Otopsi masasındaki Skrull, Nick Fury tarafından yakından inceleniyordu. Kahramanımız odadan ayrılmadan önce cesetin üzerindeki çarşafı kaldırıp önündeki canlının cinsiyetini anlamaya çalışıyordu. İşte bu sahnenin aslında senaryoda yer almadığını Captain Marvel’ın yönetmenlerinden Anna Boden açıkladı. Samuel L. Jackson‘ın doğaçlama yaptığı o anları çok beğenip filmde tuttuklarını şu sözlerle ifade etti: “Samuel L. Jackson sahnenin sonunda çarşajı kaldırıp baktı ve biz de bu sahneyi filmde tutmaya karar verdik. Çünkü ortaya çıkan sonucun çok komik olduğunu fark ettik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gerçekten de bu sahne sinemada izleyicilerin yüzünü güldüren anlardan biriydi. Nick Fury sahnesinin Samuel L. Jackson’ın doğaçlama yapmasıyla ortaya çıktığını öğrenmek ise işleri daha da keyifli hale getiriyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı