reklamı kapat

POPÜLER

captain marvel nick fury

Captain Marvel filmindeki Nick Fury’nin gözü şaşırtmacası

Marvel Sinematik Evreni’nin en merak edilen sorularından biri Nick Fury’nin gözünü nasıl kaybettiğiydi. Bu soruya Captain Marvel filmiyle birlikte yanıt aldık fakat gördüklerimiz pek de beklediğimiz gibi olmadı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Captain Marvel filminin ek sahnesine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Avengers ekibini bir araya getiren Nick Fury, Marvel’ın en karizmatik karakterlerinden biri. Onun bu karizmasının en önemli nedenlerinden biri de tek gözünü kaybetmiş olması. Herkes bu yaranın arkasında oldukça şaşırtıcı bir hikayenin olmasını bekliyordu. Bu gerçeğin Captain Marvel ile birlikte ortaya çıkacağını öğrendiğimizde beklentiler onun gözünü Skrullarla mücadele ederken kaybedeceği yönündeydi. Fakat Captain Marvel filmindeki sahne beklentilerimizden çok farklı çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmin gizli kahramanlarından biri olan Goose aslında uzaylı bir ırktan geliyor. Sıradan bir kedi olmaktan çok uzakta. Onun filmin sonlarına doğru Nick Fury’nin gözünü tırlamalamasıyla ciddi bir yara oluşuyor. Fury de yaralı gözle gezmek yerine, göz bandı takmayı tercih ediyor. Gözünü nasıl kaybettiğini anlatmayı reddetmesiyle birlikte SHIELD’dakiler onun Kreelere karşı mücadele verirken yaralandığını düşünüyor. O da bu hikayeyi reddetmeyerek bir anlamda onaylamış oluyor.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı