reklamı kapat

POPÜLER

nick fury

Avengers Infinity War filminde değişen Nick Fury sahnesi

Avengers Infinity War filminin en heyecan uyandıran sahnelerinden biri finalde Nick Fury ‘nin Captain Marvel ile iletişime geçmesiydi. Görünen o ki bu sahne izlediğimizden çok daha farklı olabilirdi.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Captain Marvel’ın olaylara dahil edilmesi Avengers Infinity War’un bonus sahnesinde olmuştu. Nick Fury ve Maria Hill, Thanos’un parmak şıklatmasının ardından toz bulutuna dönüşmüştü. Fakat Fury toza dönmeden birkaç saniye önce Carol Danvers’a mesaj göndermeyi başarmıştı. Böylece olaylar bir anda Avengers Endgame öncesi gelen Captain Marvel filmine bağlanmıştı. Avengers Endgame’in senaristlerinden Christopher Markus ComicBook‘a konuştu. Bu sahnenin alternatif versiyonlarını anlattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nick Fury değişikliği

“Yazdığımız ikinci ya da üçüncü versiyonda Nick Fury’i farklı bir şekilde görüyorduk. Kafamızdaki alternatiflerden birinde olaylar yaşanırken Fury tren istasyonundaydı. Hatta onun olaylar yaşanırken trenler arasında durduğu bir sahne bile planlamıştık.”

Bu noktada planlar bonus sahne için miydi, yoksa olaylar Avengers Infinity War için de mi yaşanıyordu bilmiyoruz. Fakat sonrasında senaristler fikir değiştiriyor ve Nick Fury ile Maria Hill’in araba kullanırken ölümlere şahit olduğu anlar yazılıyor. Böylece hem Captain Marvel gizemi korunuyor hem de Thanos’un parmak şıklatmasının etkileri seyircilere net bir şekilde gösteriliyor. Ancak sahne Nick Fury’nin hikayedeki yerinde ciddi bir değişikliğe sebep vermiyor. Onun en büyük olayı yine Carol Danvers ile bağlantı kuran karakter oluşu oluyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı