reklamı kapat

POPÜLER

Newron elektrikli motosiklet

Ahşap ile fütüristik detayları bir araya getiren elektrikli motosiklet

Fransa merkezli Newron ekibi tarafından geliştirilen elektrikli motosiklet, kısa süre içerisinde konseptten üretime taşınma aşamasında.

Otomobil dünyasının aksine, elektrik gücünün dahil olduğu pek çok motosikletin beraberinde çok farklı tasarım dinamikleri getirdiğine şahit oluyoruz. Robotik yapı, neo-retro felsefesi ve diğer pek çok bakış açısı bu modelleri asfalta taşıyan girişimlerin temel silahları konumunda. Fransa merkezli bir girişim olan Newron da bu tasarım silahını oldukça farklı çizgilerle kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Bilim kurgu filmlerine taş çıkartan çizgileri ahşap panellerle birleştiren marka, halihazırda konsept olan projeyi üretime geçirmek de istiyor. Toplamda 12 adet üretilmesi planlanan bu fantastik motosikletin satışa hazır haliyle nasıl bir şema sunacağı da ayrı bir heyecan konusu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Newron elektrikli motosiklet önemli teknolojik desteklerle geliyor

Henüz menzil ve beygir gücü gibi teknik detaylarıyla ilgili bilgisi paylaşılmayan modelin şu aşamada tasarım noktalarına odaklanılması isteniyor. Nitekim ahşap gövde panellerinin dışında dikkatleri çekecek daha pek çok bölümün varlığı da söz konusu. Baktığımızda batarya paketinin gövdenin merkezinde ve LED ışıklarla çevrili olduğunu görebiliyoruz. Bu da motosikletin adeta bir reaktörden güç aldığı hissini uyandırıyor. Modelin teknolojik destek konusundaki yardımlarından birisi ise kalan menzil ve varılmak istenen konum üzerinden akıllı enerji optimizasyonu olacak. Önümüzdeki yıldan itibaren üretim sürecine başlanılması planlanan modele gelecek ilgiye göre 2021 itibarıyla üretim kapasitesi artırılması da gündemde.