reklamı kapat

POPÜLER

Curtiss Psyche

Hedef doğrudan Harley-Davidson; karşınızda Curtiss Psyche

Elektrikli motosiklet savaşında Harley-Davidson LiveWire’ı doğrudan hedef alan Curtiss Psyche, sıra dışı tasarım karakterini benzer fiyat seviyesinde sunacak.

Harley-Davidson cephesinin kısa süre içerisinde konseptten üretime taşıdığı LiveWire, elektrikli motosiklet pazarının hareketlenmesindeki temel parçaların başında geleceğinin sinyallerini daha ilk günden verdi. Yaklaşık iki hafta öncesinde teknik özellikleri de netleşen modelin 30.000 dolarlık fiyatla alıcı bulacak olması da, potansiyel rakipler için artık temel hedeflerin yerleştirilmesine de olanak tanıyor. Sıkı LOG takipçilerinin kolaylıkla anımsayabileceği Curtiss Motorcycle, bu alanda hamle yapan ilk ciddi üretici olma yolunda. Bu zamana kadar 70.000 dolar seviyelerinde etiketlere sahip üst seviye modellerle gündeme gelen marka, doğrudan LiveWire’ı hedef alan yeni modelinin duyurusunu gerçekleştirdi. Aileye bu felsefe ile dahil olan Curtiss Psyche, 30.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla alıcıların kafasını karıştırmaya çalışacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Curtiss Psyche hakkında ilk belirenler

Markanın diğer modellerinde de gördüğümüz iştah kabartan tasarım dili Psyche için de fazlasıyla geçerli. Şüphesiz bu noktasıyla ilk andan itibaren dikkat çekecek olan motosiklet için takdir edersiniz ki sadece bu yeterli değil. Şimdilik kısıtlı noktalarda olsa da elimizde bazı teknik verilerin olması oldukça önemli. 36 kW ve 72 kW olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle sunulması gündemde olan modelin batarya konusunda 260 kilometre dolaylarında seyretmesi bekleniyor. LiveWire için bu değerin 235 kilometre olduğunu bu noktada belirtmekte fayda var. Toplam ağırlık konusunda ise kaynakların elinde 170 kilogram gibi bir değer var. Psyche ile ilgili tork, batarya ve şarj süresi gibi noktalar ise henüz netlik kazanmış değil. Önümüzdeki iki yıllık zaman zarfı içerisinde satışa hazır haliyle karşımıza çıkarılması planlanan motosikletin, rekabete dahil olması için elini çabuk tutması gerekiyor. LiveWire için asfalta iniş geri sayımı neredeyse tamamlanmak üzere.

İlgili video

Harley-Davidson LiveWire tanıtım filmi