reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en lüks motosikleti olacak; Curtiss Motorcycle Hera ile tanışın

29 Ağustos 2018

Kısa süre önce ilk modeliyle piyasaya çıkan Curtiss Motorcycle, ikinci motosikleti Hera ile yine oldukça farklı bir çizgi ortaya koyma iddiasında.

Lenovo Advertisement

Farklı tasarım gruplarının “karışık pizza” niteliğindeki çeşitliliğinde kavrulmakta olan elektrikli motosiklet sınıfında fütürizm etkileri de azımsanmayacak seviyede. Özellikle Amerika merkezli girişimlerin bir hayli aktif olduğu bu süreçte Harley-Davidson‘ın da katılmasıyla birlikte işler iyice neşelenmeye başladı. Bu furyaya 2018 itibarıyla dahil olan Curtiss Motorcycles, Zero ekibinin desteğiyle geliştirdiği ilk modelini mayıs ayında karşımıza çıkarttı. Zeus adını verdiği modelinde kullandığı tasarım diliyle kullanıcıların büyük oranda ilgisini çekmeyi başaran şirket, şimdi de önümüzdeki iki yıl içerisinde asfalta indirmek istediği yeni modelinden detaylar paylaştı. Mitolojiden gitmeye devam ederek modelin ismini “Hera” olarak duyuran kaynaklar, bazı teknik detayları da paylaşmayı ihmal etmedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyada bir ilk batarya mimarisi

Yunan mitolojisinde Zeus’un eşi olarak bilinen Hera’nın adını asfalt üzerinde temsil edecek olan motosiklet, tasarım noktasında oldukça ilerici. Şu an için sadece render çizimleriyle karşımızda duran modelle ilgili en dikkat çekici iddia, dünyanın en lüksü olacağı yönünde. Marka CEO’su Matt Chambers tarafından yapılan açıklamayla, dünyanın ilk V8 formlu batarya mimarisine sahip olacağını da öğrendiğimiz Hera kendi sınıfını da yaratabilecek niteliklere sahip. 1,67 metrelik aks mesafesi üzerine kurulacak E-Twin motor mimarisinin kullanılacağı Hera’nın çıkış noktasında ise, 1907 yılında saatte 219,4 kilometreye çıkarak dünyanın en hızlı adamı olan Glenn Curtiss var. Şimdilik güç ve maksimum sürat gibi değerleri paylaşılmayan Hera’nın geleceğe bir imza atacağına olan inancımız şimdiden tavan yapmış durumda. Siz de modelin tasarımıyla ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.