reklamı kapat

POPÜLER

Zero S

Zero S

Zero SR

Zero DS

Zero FX

Zero FXS

Zero, elektrikli motosiklet standartlarını değiştirmeye hazır [Video]

Üretim hayatına sadece elektrikli motosiklet modelleriyle devam eden Zero, 2017 model serisinde gelişmiş ve referans değerlerle karşımıza çıkıyor.

Otomotiv sektöründe olduğu gibi motosiklet sektöründe de dünyanın en büyük üreticileri elektrikli modellere yönelmeye başlıyor. 2006 yılında kurulan “Zero” geride bıraktığı 10 yılı, tamamen elektrikli motosiklet modelleri üzerinde geliştirme yaparak ve modellerini kullanıcılara sunarak geçirdi. Dünyanın ilk seri üretim motosiklet modelleri olan S ve ZR‘nin üreticisi konumunda olan Zero, üretim hayatına başladığı ilk günden bu güne kadar kullanıcılarının beklentilerine gelişen teknolojiyle cevap vermeye çalışıyor.
zero2017

2010 yılından itibaren kullanıcılara sunulan motosiklet modellerinde tek şarjda 160 km’lik menzil değeri, gelişen teknolojiyle birlikte yeni nesil Zero modellerinde çok daha fazla rakamlara ulaşıyor. 2015 yılından itibaren yeni nesil süspansiyon sistemine modellerinde yer veren Zero, 2017 yılından itibaren satışa çıkaracağı modellerde sunulacak olan menzil değerinin 320 km‘nin üzerine çıkabildiğini açıkladı. Geliştirilmiş motoruyla maksimum 70 beygir güç ve 157 nm‘lik tork değerine sahip olan yeni nesil Zero modellerine, kullanıcıların erişebileceği yeni bir mobil uygulama da dahil oldu.

Spor“, “Ekonomi” ve “Kişisel” olmak üzere üç farklı sürüş moduyla birlikte Zero sahipleri, motosikletlerinin performans ve batarya değerlerini akıllı telefonları üzerinden takip edebilecek. Yeni nesil Zero modellerinin ön konsolu da bu gelişmelerden nasibini aldı. 2017 model Zero’lar yüksek çözünürlüklü LCD ekranla birlikte sunuluyor. Zero’nun 2017 model ürün yelpazesi 8.495 dolarlık başlangıç fiyatına sahip. Model seçenekleri ve opsiyonları değiştikçe fiyatlar 15.995 dolara kadar yükselebiliyor. Kullanıcılar dilerlerse hızlı şarj özelliğine 600, ekstra bataryaya 2.695 dolarlık bir ek ücretleri ödeyerek sahip olabiliyor. Zero, kullandığı bataryalar için kullanıcılarına 5 yıl için sınırsız kilometre garanti imkanını sunuyor.

VİDEO