reklamı kapat

POPÜLER

Silence elektrikli motosiklet

Premium elektrikli motosiklet markası Silence Türkiye’de; işte modeller

İspanya merkezli elektrikli motosiklet markası Silence, Türkiye pazarına üç farklı versiyonla resmi olarak giriş yapıyor.

Otomobil pazarının merkez gündemi olan elektrik gücü, motosiklet pazarına da yavaş yavaş nüfuzu artırıyor. Yurt dışında şimdiden ciddi model çeşitliliğine ulaşan pazarın Türkiye’deki ayaklarının da yavaş yavaş geliştiğini görüyoruz. Elektrikli motosiklet pazarında kullanıcılara çözümler sunacak isimler arasında 2021 Ocak itibarıyla Silence da ekleniyor. Doğan Trend Otomotiv distribütörlüğüyle Türkiye’ye gelecek olan Silence, Avrupa’da lider, İspanya’da ise yüzde 80 pazar payıyla dikkat çekiyor. Barselona merkezli üreticinin bireysel kullanımın yanında polis, jandarma gibi zorlu şartlarda dahi kullanıma uygun tasarlanmış ticari modellerinin olması da elini güçlü kılan noktaları arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi Silence elektrikli motosiklet modelleri satışta olacak?

Doğan Trend Otomotiv’in, Silence ürün ailesinden Türkiye pazarına sunduğu elektrikli motosikletler arasında S01 ve S02 modelleri yer alıyor. Bu modellerden S01; 7kW’lık güçlü motoru ile 100 km/s hıza çıkarken, ekonomik modda 100 km’ yi aşan menzili ile şehir içi ulaşım için verimli bir çözüm sunuyor. S02 modeli 1,5 kW ve 7kW motor güçlerine sahip iki ayrı versiyonda, ister kişisel kullanıma uygun ister dağıtım sektöründe kullanıma uygun olarak satışa sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

S02’nin 1,5 kW’lık motora sahip versiyonu maksimum 45 km/s hıza çıkabilirken, B sınıfı ehliyet ile kullanılabilecek ve 5,6 kWh kapasiteli pili le 125 km’lik bir menzile sahip olacak. S02’nin bir diğer 7kW’lık motora sahip versiyonu ise 90 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor ve A1 sınıfı motosiklet ehliyeti ile kullanılabiliyor. Bu versiyon 5,6 kWh’lık pili ile yaklaşık 150 km lik menzile sahip. Modellerin pili çıkartılabilen ve adeta bir bavul gibi taşınabilen bataryası evde şarj edilebilme özelliğine sahip. Buna ek olarak bataryası aynı zamanda uygun aparatlarla kişisel enerji santrali olarak da kullanılabiliyor. Markanın yıllık 10 bin scooter ve 12 bin batarya paketi üretim kapasitesinin bulunması da öne çıkanları arasında.

İlginizi çekebilir