reklamı kapat

POPÜLER

Silence elektrikli motosiklet

Elektrikli motosiklet markası Silence için Türkiye fiyatları açıklandı

İspanya merkezli premium elektrikli motosiklet üretici Silence, Türkiye pazarına 5 farklı versiyonla resmi olarak giriş yaptı.

Türkiye pazarına girişiyle ilgili ilk duyurusu 2020’nin son günlerinde yapılan Silence için meraklı bekleyiş sonra erdi. Pazarda premium sınıfta konumlanan İspanya merkezli marka üç model üzerinden kullanıcılara “merhaba!” diyor. S01 Urban, S02 Low Speed ve S02 High Speed olmak üzere sıralanan ürün gamının fiyatlarıysa 39.900 TL’den başlıyor. Markanın bireysel satın almalar dışında ticari amaçla elektrikli motosiklet arayışı içerisinde olan oluşumlar için de iki çözümü olacak. Bu amaç için S02 LS Kurumsal ve S02 HS Kurumsal modellerinin özellikle listede var olacağı da bilinmesi gerekenler arasında. Kullanım kolaylığı konusunda özellikle taşınabilir batarya dinamikleriyle öne çıkan markanın tıpkı MG’de olduğu gibi Doğan Trend Otomotiv bünyesinde Türkiye’ye getirildiğini de özellikle belirtmekte fayda var.

Silence elektrikli motosiklet modelleri hakkında bilmeniz gerekenler

Silence modelleri, gücünü 5,6 kWh gücündeki lityum iyon bataryadan alıyor. 120 km’ye kadar menzil sunabilen bu batarya, su geçirmemesi ve -20’den +55 derecelere kadar hava sıcaklıklarına dayanıklı olmasının yanında 2 yıl garanti kapsamında satılıyor. Selenin altında yer alan batarya kutusu biraz önce de altını çizdiğimiz gibi yerinden kolayca çıkartılarak tekerlekli bir valiz gibi rahatlıkla taşınabiliyor. Böylece batarya ev, işyeri, ofis, restoran gibi birçok noktada şarj edilebiliyor. Ayrıca, Silence bataryaları güneş enerjisiyle de şarj olarak çevreye maksimum katkı sağlıyor. 220 V ev tipi prizde 4,5 saatte tam şarj edilebilen batarya, hızlı şarjı da destekliyor. Eco, City ve Sport olmak üzere üç farklı sürüş modu ile gelen modeller otomatik geri vites özelliğiyle de kullanıcı dostu bir noktada. İkili koltuk düzeniyle birlikte iki kaskın rahatlıkla sığabildiği bir bagaj alanı da sürücüleri bekliyor olacak.

S01 Urban tasarımı ve performansı birleştiriyor

Silence’ın premium sınıftaki S01 Urban modeli, göz alıcı tasarımı ve keskin hatlarıyla bir elektrikli scooter’dan daha fazlasını vadediyor. 5,6 kWh bataryasıyla 7000 Watt’lık güç üreten S01 Urban, 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Rejeneratif CBS fren teknolojisine sahip S01 Urban’da sol manet her ön ve arka tekerleğe frenleme sağlarken, sağ manet sadece ön freni aktive ediyor. Aynı zamanda akü, frenlemeye ve şarj etmeye yardımcı olmak için rejeneratif fren sistemi devreye giriyor.

En erişilebilir seçenek S02 Low Speed

Silence’ın bir diğer modeli S02 Low Speed ise erişilebilir fiyatı ve Silence’ın standart olarak sunduğu teknolojileriyle öne çıkıyor. 1500 Watt güç sunan S012 LS 5,6 kWh veya 2 kWh’lık lityum iyon bataryalarla tercih edilebiliyor. 50 km/s’ye kadar hıza çıkabilen S02 LS, düşük ağırlık merkezi sayesinde yüksek seviyede manevra kabiliyeti, stabilite ve kısa mesafelerde etkileyici frenleme vadediyor.. İkili koltuk düzenine sahip S012 LS modelinde led farlar, 47 litrelik saklama kutusu ve akıllı telefon desteği standart olarak yer alıyor. Bununla birlikte, tüm Silence modellerinde standart olarak bulunan otomatik geri vites özelliği ve üç farklı sürüş modu S02 Low Speed’te de kullanıcıları bekliyor.

S02 High Speed ise 7000 Watt güç üreten 5,6 kWh’lık lityum iyon bataryasıyla 120 km’ye kadar menzil yapabiliyor. 90 km/s maksimum hıza çıkabilen S02 High Speed 72 cm’lik sele yüksekliğiyle manevra kabiliyeti yüksek ve kolay sürüş deneyimi sağlıyor. Geniş ekranı, ikili koltuk düzeni ve 47 litrelik saklama kutusu bulunan S02 High Speed, otomatik geri vites özelliği ve üç farklı sürüş moduyla da şehir içinde benzersiz bir sürüş deneyimi getirmeye hazırlanıyor.

Silence elektrikli motosiklet ailesinin kurumsal versiyonları ne vadediyor?

Silence, bireysel kullanıcılara sunduğu S02 Low Speed ve S02 High Speed modellerinin şirketler ve profesyoneller için geliştirişmiş versiyonları “S02 Low Speed Kurumsal” ve “S02 High Speed Kurumsal” ile de rakiplerinden farklılaşıyor. Şirket ve kurumlar için özel olarak üretilen bu modeller; teslimat hizmetler, scooter paylaşımı, mobilite acenteleri, polis ve güvenlik hizmetleri gibi birçok alanda kullanılabiliyor. 330 kg’ye kadar farklı bagaj seçenekleri bulunan Silence S02, müşterinin ihtiyacına göre uyarlanabiliyor.

İlginizi çekebilir