reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet

Renkli kişiliği ve teknik detaylarıyla öne çıkan elektrikli motosiklet

Elektrikli motosiklet pazarının büyük isimlerinden Tayvan merkezli Gogoro, VIVA MIX adını verdiği yeni modelini tanıttı.

Gogoro VIVA MIX, son dönemde karşımıza çıkan en dikkat çekici elektrikli motosiklet modelleri arasında yer alıyor. İlk olarak model için birçok farklı renk kombinasyonu hazırlanmış durumda. Modern tasarım ile özelleştirilebilir renkli bir kişiliği bir araya getiren motosiklet, şehir içi kullanımı için gerçekten harika bir seçenek konumunda yer alıyor. Model teknik olarak baktığımız zaman 6 kW (8 beygir) gücünde bir su soğutmalı elektrik motoru taşıyor ve bununla 90 km/s hıza çıkabiliyor. Ulaştığı maksimum hız şehir kullanımı için fazlasıyla yeterli olan motosiklet, aktarıldığı kadarıyla gücü Gates imzalı karbon fiber kayış ile aktarıyor. Flo Drive adı verilen altyapısı ile çok sessiz ve pürüzsüz bir sürüş deneyimi getirdiği belirtilen motosiklet, bünyesindeki pil paketiyle 150 km gibi şehir içi kullanımı için fazlasıyla yeterli bir menzil getiriyor. Bu elektrikli motosiklet modelinin pil paketi de rahatlıkla değiştirilebiliyor. Hatta firmanın aşağıdaki gibi pil değişim istasyonları bulunuyor. Buraya boş pili götürüp yeni pili alarak yolunuza devam edebiliyorsunuz. Bu gerçekten çok güzel görünüyor ancak istasyonlar ağırlıklı olarak Tayvan’da yer alıyor.

Gogoro VIVA MIX elektrikli motosiklet çok kullanışlı görünüyor

Bünyesinde 24 litreye yakın bir saklama alanı bulunan Gogoro VIVA MIX, Tayvan merkezli olarak 2.200 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip. Bu modelin şimdilik Türkiye pazarında satılmasını beklemiyoruz. Ancak ilerleyen dönemde bu modeli de Türkiye yollarında görebiliriz.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan yeni kablosuz şarj teknolojisi