reklamı kapat

POPÜLER

Gogoro Pulse

Tam 378 Nm tork sunan elektrikli motosiklet: Gogoro Pulse

Mobilite tarafının dikkat çeken isimlerinden olan Gogoro, tam 378 Nm tork sunan elektrikli motosiklet modeli Pulse ile karşımızda.

Yeni tanıtılan elektrikli motosiklet Gogoro Pulse, şirket tarafından yeni geliştirilen 9 kW gücünde bir “H1” adı verilen elektrik motoru üzerine kuruluyor ve arka lastiğe Hypercore isimli gelişmiş çekiş kontrol sisteminin desteğiyle tam 378 Nm tork gönderiyor. Bu gerçekten oldukça yüksek bir değer ve birçok içten yanmalı yarış motorunu dahi ikiye katlıyor. 0’dan 50 km/s hıza 3,05 saniyede çıkabildiği aktarılan Pulse, şimdilik maksimumda ne kadarlık bir hız sunuyor açıklanmıyor. Çok sayıda sürüş modu ile gelen ve 10,25-inç gibi büyük boyutta bir renkli ve dokunmatik LCD ekran ile donatılan motosiklet, bu ekran üzerinden GPS temelinde gerçek zamanlı navigasyon yönlendirmesi yapabiliyor ve gerçek zamanlı trafik bilgisi verebiliyor. Gogoro’nun meşhur olduğu batarya değişim altyapısına tam destek veren yani bataryası özel istasyonlara gidilerek 1-2 dakika içerisinde dolusuyla değiştirilebilen Pulse, şimdilik maalesef menzil konusunda da detaylandırılmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anahtarının direkt olarak Apple Wallet uygulamasında saklanabileceği yani dijital olabileceği açıklanan motosiklet, ayrıca yerleşik olarak Apple’ı “Bul” ağına destek veriyor. Bu sayede motosikletin konumu, hırsızlık ya da park edilen yerin unutulması gibi durumlarda çevredeki Apple ürünleri üzerinden tespit edilebiliyor. Çok modern bir tasarımı bulunan elektrikli motosiklet, henüz kaça satılacak belli olmuş değil ancak 2024’ün ikinci çeyreğinde pazara sunulmaya başlanacak.

Elektrikli motosiklet Gogoro Pulse yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition