reklamı kapat

POPÜLER

110 kilometre menzil vadeden elektrikli motosiklet: Gogoro 2

Tayvan merkezli şirket tarafın geliştirilen Gogoro 2, sunduğu özelliklerle meraklılarını fazlasıyla mutlu edecek.

Elektrikli ulaşımın önemli ayaklarından birisi olan motosikletlerin sınıfları zenginleşip gelişmeye devam ediyor. Tayvan merkezli bir üretici olan Gogoro‘nun karşımıza çıkardığı yeni elektrikli scooter modeli sahip özellik ve dikkat çeken tasarımıyla sunulduğu pazarlarda kullanıcıların ilgisini çekmeye aday bir model olarak karşımıza çıkıyor. Gogoro 2‘yi bu yazdan itibaren satışa sunmayı planlayan ekip batarya istasyon ağı konusunda da ciddi adımlar atıyor. Kendi merkezi olan Tayvan’da halihazırda 354 adet batarya istasyonu olan markanın planında bu sayıya 500 yeni istasyonu eklemek var.


Beyaz, gri, turuncu, mavi, sarı ve kırmızı olmak üzere altı farklı renk seçeneğiyle gelen Gogoro 2’de oldukça dikkat çeken donanımlar var. Kendi mobil uygulaması üzerinden anlık olarak takip edilebilen motosikleti parmak izi desteği dahil olmak üzere biyometrik güvenlik sistemi koruyor. Sunulan bu uygulama üzerinden kullanıcılar yaptıkları kilometre, kalan menzil, seyahat sırasında erişilen maksimum sürat ve en yakın servis gibi bilgileri alabiliyor. LED ışıklandırmaya sahip olan motosiklette (plus versiyonda) renkli sürücü ekranı motosikletin hareketli havasını tamamlayan çok güzel detaylardan bir tanesi. İki kişinin çok rahat bir şekilde seyahat edebileceği Gogoro 2’nin arka ve yan tarafına konumlandırılan aksesuarlarla ekstra eşya taşıma olanağı da düşünülmüş.


Yerini aldığı nesle göre çok daha verimli hale getirilen yeni bir elektrik motorunun kullanıldığı Gogoro 2’de bu motorun değerleri 6.6 kilowatt ve 205 Nm tork olarak veriliyor. Yeni motoruyla 0’dan 50’ye 4,3 saniyede erişebilen motosikletin maksimum sürat değeriyse saate 90 kilometre. 125cc’lik motor kategorisine dahil olan Gogoro 2’nin açıklanan 110 kilometrelik menzil değerine baktığımızda bunun günlük şehir içi kullanımda fazlasıyla işe yarayacağını rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Ayrıca motorun tek bataryayla 104 çift bataryaylaysa 122 kilogram toplam ağırlığa sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Gogoro 2 ve Gogoro 2 Plus olmak üzere iki farklı versiyonda satışa sunulan motosikletler 2.455 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor.