reklamı kapat

POPÜLER

Hafta sonu ne izlesek: Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı

Jack Sparrow‘un maceralarını beyaz perdeye taşıyan Karayip Korsanları serisi beşinci halkasıyla izleyici karşısına çıkıyor. Heyecan uyandıran bu yapımı hafta sonu ne izlesek köşemizde ele alıyoruz.

Tam ismi Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı olan filmi anlatmaya teknik bilgilerle başlıyoruz. Beşinci filmin yönetmenliğini Joachim Ronning ve Espen Sandberg birlikte üstleniyor. Başrolde bir kez daha serinin yıldızı olan Johnny Depp‘i görüyoruz. Javier Bardem bu sefer hikayenin kötüsü olarak karşımıza çıkıyor. İkiliye Geoffrey Rush, Kevin R. McNally, Stephen Graham, Golshifteh Farahani, Kaya Scodelario, Brenton Thwaites, Paul McCartney, David Wenham ve Stephen Graham gibi isimler eşlik ediyor. Serinin en büyük sürprizi ise orijinal kadroda yer alan Orlando Bloom ve Keira Knightley‘i döndürmesi oluyor. Will ve Elizabeth’in hikayede kendine ne kadar yer bulacağı ise belirsiz.

Geçmişten Gelen Tehlike

Türkçe ismi Salazar’ın İntikamı olan yapımda Jack Sparrow geçmişte yaptığı bir hatanın bedelini ödemeye hazırlanıyor. Zamanında ölüme terk ettiği Kaptan Salazar geri dönüyor. İntikam isteyen bu adamdan kurtulması için Poseidon’un Üç Uçlu Mızrağı’nı bulması gerekiyor. Bu bahaneyle bizler de Jack Sparrow’un gençlik hallerini görme fırsatı elde ediyoruz.

Original adı Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales olan yapımı 26 Mayıs‘tan itibaren seyredilebilecek. Filmin fragmanını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO