reklamı kapat

POPÜLER

Karayip Korsanları 5

Karayip Korsanları 5’in göz kamaştıran fantastik dünyasının perde arkası [Video]

Jack Sparrow’un maceraları geçtiğimiz bahar aylarında vizyona giren Karayip Korsanları 5 ile devam etmişti. Film gişede beklenen başarıyı elde edemese de yarattığı fantastik dünya her zamanki gibi hayranlık uyandırdı. Peki bu görsel şölen nasıl yaratıldı?

Salazar’ın İntikamı filminden kısaca bahsetmek gerekirse Jack’in gençken yaptıklarının başına bela olduğunu söyleyebiliriz. Zamanında ölüme terk ettiği Kaptan Salazar yaşadıkları için onu suçluyor. Filmin adından anlayabileceğiniz üzere Kaptan Jack‘tan intikam almaya geliyordu. Onun bu adamdan kurtulması için Poseidon’un Üç Uçlu Mızrağı’nı bulması gerekiyordu. Kısacası Karayip Korsanları serisi yine fantastik bir hikayeyle karşımıza çıkmıştı. Tahmin edebileceğiniz üzere bu dünyayı şekillendirmek pek de kolay olmamış. İnternet üzerinden paylaşılan VFX videosu çalışma süreçlerini net bir şekilde gözler önüne seriyor.

Ortaya çıkan sonuç şahane

Moving Picture Company bizleri kamera arkasına götüren bu videoyla birlikte enteresan bilgiler de paylaştı. Bu detaylara bakılırsa sadece Karayip Korsanları 5 için 700 görsel efekt sanatçısı birlikte çalıştı. Üstelik bu sayıya sette görev yapan kişiler dahil değil. Çekimlerin sonunda 1200 karenin elden geçirildiği ifade ediliyor. Her karenin özenle elden geçirildiğini düşününce VFX sürecinde harcanan sürenin uzunluğunu tahmin bile edemiyoruz. Fakat ortaya şahane sonuçlar çıkıyor. Çekimlerin nasıl elden geçirilip görkemli bir hale getirildiğini aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Video