reklamı kapat

POPÜLER

Tartışmaları devam eden 2019 Volkswagen Jetta’nın GTI ve R versiyonu sanal ortamda tasarlandı

18 Ocak 2018

Gerek teknik gerekse tasarımsal parçaları büyük oranda yenilenen 2019 Volkswagen Jetta, ilk tasarım projesine sportif versiyonları üzerinden kavuştu.

Volkswagen’in tanıtımını Detroit Otomobil Fuarı‘nda gerçekleştirdiği yedinci jenerasyon Jetta henüz gündemden düşmüş değil. Gerek dış gerekse iç tasarımda gözle görülür değişimlerle sınıf atlayan modelin tanıtımının hemen ardından gelen ikinci haber, kelimenin tam anlamıyla aracın önüne geçti. İlk adımda Meksika hemen ardından Amerika pazarında satışa sunulacak olan 2019 Volkswagen Jetta’yı, Avrupa pazarına getirmeme kararını açıklayan şirketin önemli isimleri, en azından kısa vadede bu karardan geri adım atılmayacağının da altını çizmişti. İşte böylesine sıcak bir gündemi beraberinde getiren yeni jenerasyona sessiz sedasız ilk modifikasyon projesi geldi. Aracın henüz satışa çıkmamasından ötürü sizin de tahmin edebileceğiniz üzere elektronik ortamda gerçekleştirilen bu geliştirmede önümüzdeki süreçte aileye eklenebilecek versiyonlar temel alınmış.

2019 Volkswagen Jetta’ya GTI ve R imzası

Sizlerle daha önce pek çok başarılı projesine şahit olduğumuz Xtomi Design tarafından hayata geçirilen tasarım çalışmasında karşımıza, yakın zamanda gerçekleşmesini beklemediğimiz iki sportif imza çıkıyor. Tasarımda Jetta’nın GTI ve R versiyonu kendilerine has renk seçeneklerine bürünmüş şekilde karşımıza çıkarken, günümüz modelleri üzerinden tasarlanan parçaların gerçeklik hissi gözlerden kaçmıyor .İlk adımda 150 PS güç ve 250 Nm tork üreten 1.4 litre TSI motorla satışa sunulacak olan 2019 Volkswagen Jetta’da, Xtomi tasarımına yakın olarak R-Line versiyonunu daha güçlü bir motorla sokaklarda göreceğiz. Şanzıman ayağında 8 ileri değerli yeni bir otomatik ünite kazanan ve 2018’in son çeyreği içerisinde satışlarının başlayacağı açıklanan Jetta’nın yurt dışında 18.500 dolar civarında başlangıç fiyatına sahip olacağını da hatırlatmakta fayda var. 2019 Jetta’nın açıklanan tüm özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video