reklamı kapat

POPÜLER

Resmi doğrulama yapıldı; 2019 Volkswagen Jetta hakkında şok karar

16 Ocak 2018

Tanıtımı üzerinden henüz 24 saat bile geçmeyen 2019 Volkswagen Jetta’dan Avrupa’daki kullanıcıları ilgilendiren kötü bir haber geldi.

Detroit Otomobil Fuarı’nda düzenlenen tanıtım etkinliğinin ardından, açıklanan detaylarını birlikte incelediğimiz 2019 Volkswagen Jetta üzerine olan yorum trafiği halen sıcaklığını koruyor. LOG takipçilerinin büyük çoğunlukla olumlu yaklaştığı yedinci jenerasyonun henüz açıklanmayan fiyatıyla ilgili tahminler yürütülürken, ortaya çıkan yeni bir haber potansiyel alıcılar için soğuk duş etkisi yarattı. Volkswagen resmi kaynakları tarafından da dile getirildiği söylenen bu haber yeni Jetta’nın Avrupa pazarında satışa sunulmayacağı bilgisini içerirken beraberinde büyük tartışmaları da getirecek gibi gözüküyor. Konu üzerinde en azından şimdilik net olduğu söylenen Volkswagen yetkililerini, iddialara göre buna iten iki temel sebep var.

Satışlar beklenenin altında

İlk adımda Meksika ve hemen ardından Amerika pazarında satışa sunulacak olan 2019 Jetta’yı Avrupa pazarına getirmeme kararındaki ilk temel sebep satış rakamları. Amerika pazarında Volkswagen’in en çok satan modellerinden birisi olmasına rağmen Avrupa’da sedan satışlarının düşmesinden ciddi oranda etkilendiği söylenen Jetta, uzun süredir beklentileri karşılayamıyor. Burada kompakt crossover pazarına olan ilginin son yıllarda müthiş bir şekilde artmış olmasında da şüphesiz büyük bir pay var aslında. Kararın alınmasındaki ikinci temel nedense Jetta’nın büyüyen ebatlarıyla Passat’a ciddi anlamda yaklaşmış olması. Toplamda 4.702 milimetre uzunluğa, 2.686 milimetre aks mesafesine, 1.799 milimetre genişliğe ve 1.459 milimetre yüksekliğe sahip olan ve her açıdan önemli oranda büyüyen Jetta, Passat’tan artık sadece 33 milimetre kısa. Son haliyle Passat’tan 3 milimetre daha yüksek hale gelen Jetta’nın bu kriteri de hesaba katıldığında, ortada Volkswagen’e gereksiz gelen bir durumun varlığı söz konusu. Bu kararın geri alınıp alınmayacağı şimdilik bilinmezken, siz de konuyla ilgili görüşünüzü bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video