reklamı kapat

POPÜLER

instagram
instagram type
instagram ekran görüntüsü

Instagram Hikayeler’e hiç istenmeyen bir özellik geliyor

Instagram, popüler Hikayeler özelliği için iki yeniliği test aşamasına soktu ve özelliklerden biri pek çok kullanıcıyı mutsuz edecek cinsten.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının sevilen Hikayeler özelliği gelişmeye devam ediyor. Yeni özelliklerin geliştirilip test edildiği Hikayeler için iki yenilik yolda. WABetaInfo‘nun haberine göre popüler uygulama şimdi de bir arka plan belirleyerek sadece yazı paylaşabileceğiniz bir sekme getirmeye hazırlanıyor. Tıpkı Boomerang ya da Tersten seçenekleri gibi arayüze eklenecek olan bu “Type” seçeneğinde çeşitli arka planlar arasından birini seçebiliyorsunuz. Tıpkı Facebook’taki arka planlı durumlar gibi aslında. Tabii dilerseniz hem bir arka plan hem de bir fotoğraf tercih edebilirsiniz. Böylelikle bazen yazıyla desteklenmek istenen Hikayeler için de alternatifi bol bir çözüm sunuluyor. Daha önce kullanıcılar sadece bir şey yazmak istediğinde genellikle kamerayı kapatarak siyah arka planda yazı yazıyorlardı. Test edilen özellik ise rengarenk seçenekler sunuyor. Dört farklı font seçeneği ekleneceğini de belirtelim.

instagram type
instagram ekran görüntüsü

Hikayelerde ekran görüntüsü uyarısı

Yazı özelliğinin yanı sıra test edilen yeni özellik ise Hikayeler özelliğinde birinin hikayesinin ekran görüntüsünü aldığınızda kullanıcıya iletilecek olması. Özel mesajlarda var olan bu özellik, Hikayeler için geçerli değildi. Ancak görünen o ki Instagram artık kullanıcıları bu konuda uyaracak. Özellik şimdilik çekilen ilk ekran görüntüsünde kullanıcıya bildirim göndermiyor gibi görünüyor. Bunun yerine ekran görüntüsünü alan kişiyi “bir daha ekran görüntüsü çekerse” çekilen kullanıcıya bildirim gideceği konusunda uyarıyor. Tabii Instagram hikayelerini kaydetmek için başka alternatifler de mevcut. Android kullanıcıları için yazdığımız “Başka birinin Instagram hikayesi nasıl kaydedilir?” haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu özelliklerin henüz test aşamasında olduğunu bir kez daha belirtelim. Güncellemenin ne zaman geleceği şimdilik bilinmiyor.