reklamı kapat

POPÜLER

Başka birinin Instagram hikayesi nasıl kaydedilir?

11 Eylül 2017

Instagram‘ın en popüler özelliklerinden biri olan Hikayeler sayesinde listenizdeki kişilerle 24 saatlik fotoğraf, video ya da canlı yayın paylaşımında bulunabiliyorsunuz. Peki hiç başka birinin hikayesini kaydetmek istediniz mi?

Fotoğraf paylaşımlarında üçüncü kişilerin hikayesini kaydetmek oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey ekran görüntüsü almak. Boomerang ya da video paylaşımlardaysa iş biraz karmaşıklaşıyor. Ancak merak etmeyin bunu çözen uygulamalar da mevcut. Bir başkasının hikayesini üçüncü parti bir uygulamayla tek dokunuşta kaydedebilir, paylaşımda bulunabilirsiniz. Tabii bunu neden yapmak isteyesiniz? Asıl soru bu gibi…

Android için geliştirilen Story Saver bu konudaki en büyük yardımcınız. Uygulamayı indirip hesabınızla bağladıktan sonra yapmanız gereken tek şey hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcıyı listede bulmak. İndirmek istediğiniz hikayeleri seçip “Save” tuşuna basarak kaydedebilirsiniz. Daha sonra kaydettiğiniz hikayeler Story Saver klasöründe yer alıyor ve buradan görüntüleyebiliyorsunuz. Tabii ekran görüntüsü almak gibi olmadığı için üstte kullanıcı adı da yer almıyor.

Story Saver’ın iOS için de bir muadili mevcut. Ancak ne yazık ki Türkiye mağazasında yer almıyor. Yine de Amerika mağazasına erişimi olan kullanıcılar için uygulamayı eklemeden geçmek istemedik. Benzer bir işlemi ücretsiz olan IG Live uygulamasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Her iki uygulamanın da resmi Instagram uygulaması olmadığını hatırlatalım.

YORUMLAR