reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Note 8 ön siparişleriyle Samsung’un yüzünü güldürdü

11 Eylül 2017

Samsung geçtiğimiz sene Note 7 skandalı nedeniyle fazlasıyla zor günler geçirdi. Fakat görünen o ki Samsung’a ve Note serisine ilgide ciddi bir azalma yaşanmadı. Aksine Galaxy Note 8‘in ön sipariş rakamları rekor seviyeye ulaşmış gibi görünüyor.

Hatırlayacağınız üzere Samsung Galaxy Note 8, ağustos ayının sonunda gün yüzüne çıktı. Kısa sürede ilgiyi üzerine çekmeyi başaran bu akıllı telefon 24 Ağustos‘tan itibaren ön sipariş aşamasına geçiş yaptı. Cihazın özellikleri Android sevenleri heyecanlandırmaya yetse de, Note 8’in fiyatının satışlara sekte vuracağı düşünülüyordu. Amerika’da satış fiyatı 930 dolar olarak belirlenirken cihazın Türkiye’deki satış fiyatı 4.999 TL olarak duyuruldu.

Fakat görünen o ki Note 8’in yüksek fiyatı potansiyel alıcıları fikrinden dördürmedi. Samsung‘un verilerine bakılırsa Note 8, Amerika genelinde fazlasıyla ilgi gördü. Öyle ki Note serisinin şimdiye kadar en fazla ön sipariş alan cihazı oldu. Siparişlerin Galaxy S8 ve S8 Plus‘a oranla ne seviyede olduğu ise asıl merak konusu. Ancak Samsung asıl rakamları açıklamadığı için böyle bir karşılaştırma yapmak pek mümkün olmuyor.

Samsung Galaxy Note 8’in şimdiden bu kadar ilgi görmesinin nedeni ön sipariş dönemi kampanyaları olarak görünüyor. Bildiğiniz gibi 18 Eylül‘e kadar Galaxy Note8 için ön sipariş veren kullanıcılar 500 TL hediye çeki kazanıyor. Böylece aksesuar ve giyilebilir cihazlar mağazasından tercih ettikleri ürünleri satın alabiliyor.

YORUMLAR