reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram hikayeler kısmı değişti! Yeni kamera modu yayında

Instagram Takip sekmesini çıkardığı yeni güncellemesinde kamera arayüzünü de değiştirerek yepyeni bir kısım ekledi. Bazı özelliklere ise veda edildi.

Instagram, oldukça hareketli günler geçiriyor. Popüler platform önce karanlık temayı kullanıcılarla buluşturdu; daha sonra da Takip sekmesini platformundan tamamen kaldırdı. Ancak yenilikler bununla sınırlı kalmadı. Günlük 500 milyon aktif kullanıcısı olan platfom Hikayeler kısmında da değişikliğe gidiyor. Öncelikle arayüzdeki küçük yenilenmeden bahsedelim. Platform artık yüz filtrelerini kullanmak için ekranın sağ alt tarafındaki surat ifadesini tamamen kaldırıyor ve filtreleri doğrudan deklanşör tuşunun yanına sıralıyor. Evet, tıpkı Snapchat’te olduğu gibi. Artık ayrıca bir tuşa basmadan Instagram’ın sunduğu ve sizin listeye dahil ettiğiniz tüm filtrelere ulaşabilirsiniz. Bunun dışında çekim kısmı biraz daha sadeleşirken yeni bir sekme de platforma dahil ediliyor: Oluştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram yepyeni bir çekim modunu getirdi

Bu çekim modu arayüzde geçmişte yer alan Yazı modunu içine alırken GIF paylaşımı, Geri Sayım, Test, Anket ve Sorular çıkartmalarını da yepyeni modlara dönüştürüyor. Böylelikle örneğin bir soru cevap seansı başlatacaksanız artık çıkartmaları açmanıza gerek kalmıyor. Doğrudan kamera modundan da bunu yapabilirsiniz. Oluştur başlığı altında eklenen yeni kamera modu ise Facebook’un sıklıkla kullandığı Tarihte Bugün seçeneği oluyor. Burada hangi kullanıcı ile birbirinizi o gün takip etmeye başladığınız gibi bilgiler yer alıyor. Arka plan rengini seçili renkler arasından değiştirerek arkadaşlıklarınızı anabiliyorsunuz. Yeni özellikler tüm kullanıcılara açılmış durumda. Hemen hikayelere girip denemeye başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

İşlevsel Twitter özelliği Android’den önce iOS’te