reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram yeni özelliğiyle hesabın çalınmasını önlüyor

Instagram kullanıcılarını korumak için yeni bir özelliği platforma dahil ediyor. Siber dolandırıcıların kullanıcıları kandırma ihtimali ortadan kalkıyor.

Instagram yeni güncellemesiyle beraber kullanıcılara siber saldırılara karşı akılcı çözümler sunuyor. En popüler siber saldırı yöntemlerinden biri kullanıcılara Instagram’dan atılmış gibi düzenlenen e-posta göndermek. Genellikle hesaba yapılan izinsiz giriş hakkında bilgi veriyor gibi görünen bu e-postalar kullanıcıları paniğe sürükletip hesaplarına e-postadaki bağlantı vasıtasıyla girmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar hesaplarının şifresini ve dolayısıyla hesaplarını kaybedebiliyor. Yeni güncellemeyle beraber platform tam olarak bunu önlüyor. Çünkü artık gelen e-postanın gerçekten de platform tarafından gönderilip gönderilmediğini birkaç saniye içinde kontrol etmek mümkün.
instagram

Instagram güvenlik özelliklerini geliştiriyor

Yeni özellik platformun güvenlik çözümleri arasında yer alıyor. Bu alana ulaşmak için profilinizden ayarlara girdikten sonra Güvenlik > Instagram’dan gelen e-postalar adımlarını takip ederseniz; platformun son 14 gün içinde size gönderdiği tüm e-postalar yeni panelde listeleniyor. E-postalar ise Güvenlik ve Diğer olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor. Güvenlik başlığı altındaki e-postalar hesabınıza yaptığınız girişleri gösteriyor. Diğer kısmında ise platformun sizden e-posta adresinizi onaylamanızı isteyen e-postalar ve benzerleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Böylece Instagram tarafından gönderildiğini düşündüğünüz e-postadaki URL’ye tıklamadan önce birkaç saniyede e-postanın gerçekliğini doğrulayabiliyorsunuz. Özellik kullanıcılara kademeli olarak dağıtılıyor. Henüz size ulaşmadıysa birkaç gün içinde güvenlik sekmesinde yer alacağını söyleyebiliriz. Hesabınızın hacklenmesi durumunda ise buradaki adımları takip edebileceğinizi hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

İşlevsel Twitter özelliği Android’den önce iOS’te