reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram’dan tüm kullanıcıları ilgilendiren büyük değişiklik

Geçtiğimiz günlerde platform üzerindeki sahte beğeni ve takipçileri sileceğini açıklayan Instagram, şimdi de tüm kullanıcıları etkileyecek bir tasarım değişikliğine gidiyor.

Yönetimdeki değişikliklerden sonra bir süre sessizliğe gömülen Instagram, platformda yapacağı yeni değişimleri duyurdu. Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması, kullanıcı profillerinin tasarımında büyük bir değişime gitmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi mevcut tasarımda gönderi, takipçi ve takip sayısı öne çıkarken yeni tasarımda bu bilgiler biraz daha arka plana atılacak gibi görünüyor. Yeni profil tasarımını resmi blog üzerinden kullanıcılarla buluşturan platform, kullanıcıların kendini “daha iyi ifade edebilmesi” üzerine yoğunlaştığını belirtiyor. İstatistikler dışındaki en belirgin değişim ise profil fotoğrafının sol taraftan sağ tarafa alınmış olması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Ortak takipler ve iletişim kısayolları

Yeni arayüz tasarımıyla beraber artık takip ettiğiniz kişiyle ortak olarak başka hangi hesapları takip edebileceğinizi de görebiliyorsunuz. Şirket hesaplarında ise iletişim daha da kolay hale getirilmiş. Fotoğraf paylaşımlarının hemen üzerinde gerçekleştirebileceğiniz eylemler bir bir sıralanıyor. Instagram’ın açıklamasına göre tasarım hala test aşamasında ve son haline kavuşana kadar bazı değişimler geçirebilir. Önümüzdeki haftalarda kullanıcıların profillerinde bu değişimleri gözlemleyebilecekleri de kaydedilmiş.

Profillerde gerçekleştirilecek olan bu tasarım değişikliği ise fotoğraf paylaşım kısmına yansımayacak. Yani aynı üçlü dizilimle fotoğraflar platformda yer almaya devam edecek. Profillerin temelli olarak yeni düzene ne zaman geçeceği ise şimdilik bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Platformda Hikayeler özelliğine gelen SoundCloud desteği