reklamı kapat

POPÜLER

Gotham

Gotham 5. sezonda Penguin ve Riddler müjdesi

DC çizgi romanlarından esinlenen Gotham beşinci sezonuyla birlikte veda etmeye hazırlanıyor. Görünen o ki son sezon Penguin ve Riddler sürpriziyle karşımızda olacak.

Fox kanalında izleyici karşısına çıkan Gotham tam anlamıyla bir DC uyarlaması değil. Aksine Batman ve onun düşmanlarıyla bağlantılı diğer çizgi romanlardan esinleniyor. Kendi hikayesini oluşturmaya çalışıyor. Bruce Wayne’in Batman’e dönüşmesinden çok öncesinde şehrin büyük sıkıntı içinde olduğunu gözler önüne seriyor. Beraberinde onun klasik kötülerini de farklı aksiyonlar içinde görüyoruz. Dizinin kötüleri arasında en uzun zamandır seyrettiklerimiz Penguin ve Riddler. Bu ikili şimdiye Gotham’ın önemli bir parçası olarak karşımıza çıktı. Görünen o ki son sezon da farklı olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gotham’ın beşinci sezon çekimleri devam ederken setten ilgi uyandıran fotoğraflar internete düşüyor. Twitter’da Geek Vibes Nation tarafından paylaşılan fotoğraflarda Oswald Cobblepot (Robin Lord Taylor) ve Edward Nygma (Cory Michael Smith) birlikte görülüyor. Riddler sonunda soru işaretleriyle dolu yeşil takım elbisesiyle karşımıza çıkıyor. Penguin de mor takım elbisesiyle DC çizgi romanlarına benzer bir hava yakalıyor. İkilinin birlikte neyin peşinde olduğu anlaşılmıyor. Fotoğraflarda ikisinin birilerinin tuzağına düştüğü izlenimi oluşuyor. Görünen o ki Gotham final sezonunda DC çizgi romanlarından çıkmış gibi hissettiren Penguin ve Riddler ile bizleri şaşırtacak.

İlginizi çekebilir

Gotham 5. Sezon NYCC Tanıtımı