reklamı kapat

POPÜLER

gotham 5. sezon

Gotham 5. sezonunda radikal değişikliklere hazırlanıyor

Batman‘in ortaya çıkmasından önce şehrin nasıl bir yer olduğunu ortaya koyan Gotham dördüncü sezonuyla ekrana geliyor. Bir türlü tam anlamıyla isteneni veremeyen dizi beşinci sezonla birlikte ciddi bir yenilenme sürecine girecek gibi görünüyor. En azından dizinin yapımcılarından Danny Cannon’ın sözleri radikal bir değişime işaret ediyor.

DC çizgi romanlarından ilham alan Gotham biraz kendi kafasına göre ilerliyor. Bir yandan tanıyıp bildiğimiz Batman’in dönüşümü başlayacak gibi hissettirirken öte yandan klasik düşmanlar şehirde cirit atıyor. Olayların çizgi romanlarla pek alakası olmasa da kimi zaman heyecan verici gelişmeler yaşanabiliyor. Buna rağmen Gotham’ın dördüncü sezon reytingleri pek umut vadediyor diyemeyiz. Durumun farkında olan dizinin yapımcılarından Danny Cannon da sözleriyle bir nevi gelecek sezonu pazarlamaya çalışıyor. Fox‘un yeni sezon onayı vermesini sağlamaya çalışıyor gibi görünüyor. Bu gerçeğe rağmen dizide gerçekten heyecan verici gelişmeler yaşanacağını da şu sözlerle ifade ediyor:

“Daha önce de söylediğim gibi büyük bir felaket yaklaşıyor. Sezonun son üç bölümünde yaşanacak bu felaket Gotham’ı değiştirmekle kalmayacak. Normalde birbirine düşman olan karakterlerin birlikte çalışmasına neden olacak. Böylece Gotham’ın çehresi sonsuza kadar değişecek. Bu yüzden beşinci sezon her şeyi başa sarmışız veya yeni bir dizi çekiyormuşuz gibi hissettirecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Onun bu sözleri pek çok çizgi roman severin No Man’s Land hikayesini anımsamasına neden oldu. Gotham beşinci sezonunda bu seriden ilham alıp kendini yenilemeye çalışacak gibi duruyor. Fakat Danny Cannon’ın planlarının işe yarayıp yaramayacağını zaman gösterecek. Her şeyden önce tüm bunların gerçekleşebilmesi için Fox’un yeni sezon onayı vermesi gerekiyor. Kısacası bekleyip, göreceğiz.

İlgili video

Gotham 4. sezon tanıtımı