reklamı kapat

POPÜLER

Buick Enspire

600 kilometrelik menzili ve dikkat çeken tasarımıyla Buick Enspire şovu başlatıyor

Çin’de tanıtılacak olan Buick Enspire, markanın Uzak Doğu pazarında kısa vadede hayata geçireceği önemli modellerden birisi olacak.

Pekin Otomobil Fuarı’na yepyeni bir projeyle katılacağını yaklaşık on gün önce duyuran Buick, tamamen elektrikli bir SUV konseptiyle kısa vadede seri üretime geçişin temellerini atma planları içerisinde. Uzak Doğu pazarında her geçen yıl payını biraz daha artıran sınıfta, köklü geçmişiyle öne çıkmak isteyen şirket, organizasyon öncesinde modeliyle ilgili resmi önemli bilgileri resmi kaynakları üzerinden duyurdu. Enspire adıyla karşımıza çıkan modelinde, halihazırda ürün gamında yer verdiği tasarım dilinden ayıran bir karakter kullanan Buick tasarımcıları teknik değerlerin yanında bu açıdan da dikkat çekecek gibi gözüküyor. Tek seferde 600 kilometrelik menzile sahip olduğunu öğrendiğimiz Buick Enspire, hızlı şarj teknolojisi sayesinde uzun yol derdini de ortadan kaldıracak.

Performans değerleri

Konseptin tasarımından önce ilginizi fazlasıyla çekeceğini düşündüğümüz teknik bilgiler sizlerle paylaşalım. Üzerinde iki adet elektrik motorunun kullanıldığı Enspire’da kombinasyon olarak 550 beygir gibi önemli bir güç değeri karşımıza çıkıyor. Bu güç dört tekerlekten çekişli altyapı vasıtasıyla yere aktarılırken, 0’dan 100’e hızlanma değeri 4 saniye olarak teknik tabloya yansımakta. Batarya kısmında her ne kadar tüm detaylar verilmese de kablosuz ve hızlı şarj teknolojisiyle 40 dakikalık bir şarj ile seviyenin yüzde 80‘e çıkarılabildiğini biliyoruz. Aracın dış tasarımı konusunda nispeten daha cömert olan Buick, kokpit ile ilgiliyse şimdilik sadece tek bir görsel yayınlamakla yetiniyor. Elimizde var olan bu fotoğraflar, bizleri tamamen dijital bir kokpitin beklediğini söylüyor. Ambiyans aydınlatması ve ısıtmalı koltuk gibi detayları öne çıkartılan Enspire, organizasyonun kapılarını açmasıyla birlikte merak edilen tüm detaylarıyla karşımızda olacak.