reklamı kapat

POPÜLER

Buick Velite 7

Amerika öncesi hazırlık; elektrikli SUV Buick Velite 7 için ilk detaylar

Çin’de satışa sunulacak dinamikler üzerinden gündeme gelen Buick Velite 7, General Motors’un Amerika’da Chevrolet üzerinden kullanıcılara sunacağı bir model olacak.

General Motors’un Çin pazarındaki önemli adımlarından birisi daha bu yıl piyasaya çıkıyor. Yapılan çalışmaların ardından son kullanıcıya hazır hale getirilen Buick Velite 7, markasının Çin’de piyasaya sürülecek ilk tamamen elektrikli SUV’si olmaya hazırlanıyor. Modelle ilgili ilk resmi görseli paylaşılan model, Chevrolet’nin Amerika’da kendi markası altında sunacağı versiyon için de referans niteliğini taşıyor. Velite 5 ve Velite 6 modellerini yanına dahil olarak ürün gamını zenginleştirecek olan Velite 7 için masada görünen rakamsal veriler de günümüz standartlarını fazlasıyla karşılar seviyede.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buick Velite 7 için konuşulan rakamlar

NEDC standartlarında 500 kilometreye kadar menzil kat edebileceği söylenen model için bu rakamın son kullanıcıya çok daha az seviye ulaşması bekleniyor. Kaynaklara göre bu iyimser rakamın yerini gerçek kullanımda 320 kilometrelik bir menzil değeri alacak. Modelle ilgili şimdilik çok fazla rakamsal veri paylaşılmış değil. Bu noktada sadece ebatlarıyla ilgili ortaya çıkarılan rakamlar karşımızda duruyor. Son detaylara göre Velite 7; 4.264 milimetre uzunluğa ve 2. 675 milimetre aks mesafesine sahip olacak. Yine beklentiler doğru çıkar ise bizleri Çin’de 174 beygir, Amerikan versiyonunda ise 200 beygirin üzerinde bir elektrikli SUV bekliyor olacak. Modelle ilgili yeni detaylar önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo