reklamı kapat

POPÜLER

Buick Electra

Buick Electra; “Amerikan dinamiklerinin” gelecek yüzü

Pekin Otomobil Fuarı ile birlikte örtülerinden kurtulan Buick Electra, uzun yıllarda ürün gamında var olan bir ismi tekrar hayata getiriyor.

General Motors bünyesinde varlığını sürdüren markalardan birisi olan Buick, grup içerisinde alınan kararın ardından özellikle Uzak Doğu pazarına yüzünü döndü. Önümüzdeki süreçte piyasaya sunulacak elektrikli otomobillerin de ilk pazar tecrübesinin yapılacağı bu şema içerisinde, konsept modeller yolu aydınlatıyor. Pekin Otomobil Fuarı ile birlikte örtülerinden kurtulan Buick Electra da, şirketin geleceğin otomobili konseptindeki bakış açısını temsil ediyor. Buick’in 1959’dan 1990’a kadar üretim bandında yer verdiği Electra modelinin böylesine bir dönüşümde tekrar canlandırılması da, seri üretime geçiş sürecinde değinilecek hikayelerden birisi olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buick Electra için paylaşılan ilk rakamlar

Buick cephesi modeli bir konsept olarak tanıtsa da, son kullanıcıya ulaştırılacak olan altyapı ve rakamsal verilerin paylaşımı konusunda gayet cüretkar davranmayı tercih ediyor. Bu kapsamda karşımıza çıkan ilk veriler, General Motors bünyesinde diğer modellerde de göreceğimiz bir mimariye dayanıyor. “The Ultium” olarak isimlendirilen bu yapıda ön ve arka aks olmak üzere toplamda iki adet elektrik motoru konumlandırılıyor. Kombinasyon olarak 583 beygir gibi oldukça iddialı bir güç oranını asfalta yansıtan bu motorlar, aracı 0’dan 100’e 4,3 saniyede taşıyabiliyor. Paylaşılan rakamlardaki batarya menzili ise 660 kilometre olarak karşımıza çıkıyor ki bu da genel yapı için oldukça başarılı bir oran. Gerek dış gerekse iç bölümüyle minimalist ve modern bir dilin hakim olduğu Electra’nın, bundan sonraki süreçte karşımıza çıkarılacak modeller için de referans olacağını notlarımız arasında dahil ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR