reklamı kapat

POPÜLER

Electra Meccanica’dan 400 kilometre menzilli roadster: Tofino

Yeni kurulan bir şirket olan Electra Meccanica önümüzdeki yıllarda çok daha aktif olacağının sinyallerini vermeye devam ediyor.

Üç tekerlekli elektrikli otomobili SOLO ile geçtiğimiz süreçte gündeme gelen Electra Meccanica önümüzdeki yıllarda adından söz ettirmek için yoğun mesai harcıyor. 2015 yılında kurulan ve en yeni otomobil üreticilerinden birisi olan Kanada merkezli marka geçtiğimiz gün kapılarını açan Vancouver Otomobil Fuarı‘nda gelecekte sunmayı planladığı yeni modelinini ilk resmi bilgilerini paylaştı. Mazda MX-5 sınıfında bir roadster modeli olan Tofino‘yu tasarım çizgileriyle birlikte meraklılarıyla buluşturan ekip araç için 1,000 dolarlık depozito karşılığı siparişleri de almaya başladı.


Tofino’da yüksek performanslı bir elektrik motoruna yer verdiklerini belirten Electra Meccanica yetkilileri aracın saatte 200 kilometre hıza çıkabildiğini açıkladı. 0’dan 100’e yedi saniyenin altında erişebilen Tofino tek şarj ile 400 kilometreye kadar menzil değeri vadediyor. Şasi ve gövde geliştirme sürecinde havacılıkta kullanılan hafif kompozit materyallerin kullanılacağı açıklanan araç; gümüş, kırmızı, siyah, beyaz ve bronz olmak üzere beş farklı renk seçeneklerine sahip. Electra Meccanica ekibinin 37.000 dolarlık başlangıç fiyatı belirlediği Tofino’nun teslimatlarına 2019 yılında başlanması planlanıyor. Electra Meccanica devam etmekte olan Vancouver Otomobil Fuarı’nda yeni nesil SOLO ve SOLO R ile kullanıcılarla buluşuyor.