reklamı kapat

POPÜLER

Oyuncak üreticisi ile Toyota’dan yetişkinlere armağan: Hilux Tonka [Video]

Yetişkin oyuncağı olarak nitelendirilen süpersport ve arazi modellerinin 2017 sahnesi de zaman ilerledikçe kendini göstermeye başlıyor. Pickup ligindeki temsilcisi Hilux’un özel versiyonu için Amerika merkezli oyuncak üreticisi Tonka ile bir araya gelen Toyota bu hamlesiyle hem büyüklerin hem küçüklerin ilgisini çekmeyi başarcak gibi gözüküyor.

Toyota, Hilux Tonka projesiyle birlikte aynı zamanda 1968 yılından beridir satışını gerçekleştirdiği Hilux’un 920 bininci satışını gerçekleşmesini kutluyor. Tasarım, montaj ve test süreci olmak üzere tüm işlemleri Toyota’nın Avustralya ekibi tarafından gerçekleştirilen Hilux Tonka konseptinde standart versiyonlarda da kullanılan 2.8 litre hacimli turbo dizel motor görev yapıyor. Dört tekerlekten çekiş altyapısıyla birlikte gelen konseptte yapılan değişikliklere baktığımızda gözümüze ilk olarak 35 inçlik lastikler ve 150 milimetreye çıkartılan yerden yükseklik çarpıyor. Toyota Avusturalya ekibi aracın sınırlarının geliştirilmesi adına yükseklikle birlikte süspansiyon sistemi ve aksları da tamamen elden geçirmeyi de ihmal etmemiş.


Bir arazi aracını dikkat çekici kılan şey yetenekleriyle birlikte şüphesiz tasarımı ve sahip olduğu donanımlar. Bu alanda da oldukça etkileyici bir iş çıkardığını gördüğümüz projede gece görüşünce yüksek performans sağlayan LED ışıklandırma, karbon fiber destekli yeni bagaj kapağı ve snorkel gibi ekipmanlar aracın Tonka’ya özgü renk seçeneğiyle birlikte altı çizilmesi gereken detaylar olarak karşımıza çıkıyor. Aracın toplam ağılık değeriyse standart versiyonlardan yaklaşık 400 kilogramlık bir fazlalıkla 2.400 kilogram. Bir oyuncak üreticisi olan Tonka ve Toyota’yı bir araya getiren bu projelere önümüzdeki süreçte yenilerinin eklenmesini diliyoruz.

VİDEO
https://youtu.be/LVHxDHyD_JM