reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iPhone SE 2

Apple iPhone SE 2’yi bekleyenler için güzel gelişme

Apple‘ın ufak boyutlu akıllı telefonu iPhone SE‘nin yerini alacak iPhone SE 2, uzun süredir gündeme gelmiyor. Bazı kaynaklarda rafa kaldırıldığı söylenen telefon, yeni bilgilere doğru çıkarsa çok yakında geliyor.

Şirketin en çok merak edilen modellerinden olan iPhone SE 2 ya da yeni iPhone SE, “Eurasian Economic Commission” veri tabanında görünmüş olabilir. Daha önce AirPods, iPhone 7, 2018 iPad ve yeni MacBook’ların da göründüğü veritabanı, bu açıdan büyük önem arz ediyor. İşte bu veri tabanında yeni bir iPhone (iOS 11 ile çalıştığı dışında bilgi yok) modeli karşımıza çıkıyor. Bun yeni modelin iPhone SE 2’den başkası olması beklenmezken, resmi duyuru içinse mayıs ya da en geç haziran ayına işaret ediliyor. Söylendiği kadarıyla Eurasian Economic Commission veri tabanına cihazlar lansmandan bir ay önce giriş yapıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla iPhone SE 2 direkt olarak Hindistan‘da üretilecek. İlk modelin sadece belirli bölümünü orada üreten şirket, bu sefer tüm üretimi ortaya kaydıracak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone SE 2’nin beklenen teknik özellikleri

Daha önce duyduğumuz üzere 4,2 inç ekran ile geleceği söylenen akıllı telefon, gücünü A10 Fusion işlemciden alacak. 2 GB RAM ile destekleneceği belirtilen telefon, 32 GB ya da 128 GB depolama ile satın alınabilecek deniyor. 3D Touch özelliğini de taşıması beklenmeyen model, iPhone 5’den bu yana kullanılan alışıldık tasarıma yeniden hayat vermeye hazırlanıyor. Ancak burada sağlam bir değişiklik olabileceği de söyleniyor.

İlgili Video

Telefonu gösterdiği iddia edilen ilginç video