reklamı kapat

POPÜLER

Gotham 5. sezon Batman finali

Gotham 5. sezon finalinde Batman sevenleri mutlu edecek veda

Gotham 5. sezon 12. bölüm seriye veda ederek hikayeyi tamamladı. Dizinin final bölümü ise Batman hayranlarını heyecanlandıracak bir içeriğe sahipti.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Gotham 5. sezon 12. bölüme dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Televizyonda istediğimiz Batman dizisine kavuşamasak da ona en yakın dizilerden biri olan Gotham nihayet beklediğimiz Batman girişini gerçekleştirdi. Beşinci sezonunun 12. bölümüyle final yapan dizi Kara Şövalye’yi de tam olarak gösterdi. “Legend of the Dark Knight: The Beginning…” isimli bölüm her ne kadar Jim Gordon odaklı maceraya veda etse de Kara Şövalye’yi tam kostümüyle görmemize olanak tanıdı. Bölüm izleyicileri 10 yıl sonrasına götürüyor. Böylelikle Bruce Wayne’in Gotham’da olmadığı zaman dilimi de atlanıyor. Bruce Wayne’in dönüşü ise büyük olay yaratıyor. Ancak Wayne’i şehirde görebilen olmuyor zira kahramanımız herhangi bir toplantıya ya da buluşmaya katılmıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Batman’e dönüşüm

Dizinin finalinini yaparken ise isminin de ima ettiği gibi Kara Şövalye için bir başlangıca imza atmış oluyoruz. Çatı tepesinde şehre bakan Batman’in yüzü maskesiyle beraber nihayet bizlerle paylaşılıyor. Batman’in 10 yıl sonra Gotham’a dönmüş hali de yine şu ana kadar dizide oynayan David Mazouz tarafından gerçekleştiriliyor. Yani maskenin altındaki yüz Mazouz’a ait. Böylelikle Gotham diziye yakışır bir finalle izleyicilerine de veda etmiş oluyor.

David Mazouz’u yeni kostümüyle görenler ise hayli heyecanlı. Hatta öyle ki sinematik evrenin yeni Batman’inin Mazouz olması gerektiğini düşünenler dahi var. Ancak Mazouz’un bu rol için fazla genç olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor.

İlginizi çekebilir

5. sezon 12. bölüm fragmanı