reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan üretim sürecine konuk olun [Video]

Frankfurt Otomobil Fuarı’nın ardından hız kesilmeden üretimine başlanan Porsche Taycan, bu yıl bitmeden ilk sahiplerinin evlerinde olacak.

Gerek konsept gerekse prototip versiyonuyla uzunca bir süredir gündemde olan Porsche Taycan ile resmi tanışmamız eylül ayında gerçekleşti. Üretime hazır haliyle büyük ilgi toplayan modelinde ilk andan itibaren ortaya koyduğu iddiaların hemen hemen hepsini sunan Porsche’nin bu noktada başarılı bir süreç yürüttüğünü söyleyebiliriz. Tanıtımıyla birlikte Almanya’nın Zuffenhausen kentinde yer alan fabrikada üretim bandı macerası başlayan Taycan için özel bir video hazırlayan resmi kaynaklar, süreci merak edenleri keyifli bir 30 dakikaya davet ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan hakkında öne çıkan detaylar

Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında ilk kez sahneye çıkan Taycan, Turbo ve Turbo S olmak üzere iki farklı versiyonla satışa sunuluyor. İlk teslimatlarının aralık ayı itibarıyla yapılması planlanan otomobilin başlangıç fiyatıysa 150.000 dolar olarak açıklanmıştı. 93.4 kWh pil paketiyle 450 kilometreye kadar menzile sahi olan modelin menzil konusunda beklentileri karşılamış olması da fazlasıyla önemli. Taycan’ın Turbo S versiyonu, 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km menzil sunuyor. Normal Taycan Turbo ise 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkıyor ve 450 km menzil sunuyor. Maksimum limitli hızı 260 km/s olan aracın gücüyse 616 beygir seviyesinde. Yine söz verildiği gibi 800-volt şarj sistemiyle gelen Taycan 270 kW güçte sadece 22 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabilecek.

Video