reklamı kapat

POPÜLER

2020 Porsche Taycan

Seri üretim otomobillerde bir ilkle geliyor; 2020 Porsche Taycan cephesinden kokpit detayları

Teknik özellikleriyle şimdiden asfalt üzerinde bir iddia ortaya koyan 2020 Porsche Taycan, kokpit yapısıyla da istikrarı sürdürecek gibi.

Resmi tanıtım etkinliği için önümüzde iki haftalık zaman dilimi kalan Porsche Taycan için artık daha somut parçalar servis ediliyor. Kısa süre önce çok ciddi bir dayanıklılık testine alınarak 24 saat içinde 3 bin 425 kilometre yol yapmayı başaran model, pistte 195 ila 215 km/sa arasında bir hızda test edildi. Hava sıcaklığının 42, pist sıcaklığının ise 54 dereceyi gördüğü test ile Taycan piyasaya sürülmeden önce uzun mesafedeki performansını bir kez daha kanıtlamış oldu. Potansiyel alıcılar için akıllardaki soru işaretlerini kademeli olarak ortadan kaldıran Taycan için resmi kaynaklardan gelen parça bu kez kokpit üzerindeki özellikleri gözler önüne seriyor. Bu paylaşıma göre Porsche Taycan, multimedya sisteminde Apple Music entegrasyonuyla gelen ilk seri üretim otomobil olarak asfalta inecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Porsche Taycan için Apple ortaklığı

Apple ile gerçekleştirilen ortaklığın bir sonucu olarak karşımıza çıkarılan bu nitelik sayesinde kullanıcılar 50 milyondan fazla şarkıya erişebilecek. Altı aya kadar ücretsiz olması planlanan bu servise ek olarak, Porsche ve Apple’ın üç yıllık araç içi internet sistem erişimi için de çalışmalar gerçekleştirdiğini görüyoruz. Şimdilik tek kare olarak paylaşılan konsol tasarımı ise, konsept model Mission E ile büyük farklılıklar barındırıyor. Günümüz 911 modelleri ile ortaklık gösteren çizgilerde, entegre multimedya ekran ve araca özel olarak geliştirilmiş dijital sürücü paneli ön olanda olacak. Önümüzdeki günlerde düğümünün daha net şekilde çözüleceği Taycan ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.