reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Elektrikli Porsche Taycan, sızan kokpit detaylarıyla gündemde

Elektrikli spor otomobil dünyasının merakla beklediği Porsche Taycan, seri üretime geçiş sürecinde konseptlerine büyük oranda sadık kalacak.

Macerasına oldukça iddialı bir konsept olarak başlayan Porsche Taycan için artık adım adım sona yaklaştığımız bir süreç içerisindeyiz. Seri üretim versiyonunu bu yılın sonlarına doğru görmeyi beklediğimiz bu elektrikli otomobilin 2020 yılında ise asfaltı selamlaması bekleniyor. İsim belirlenme sürecinde geçmişi Türkçe’ye dayanmasıyla da uzun bir süre kendisinden konuştuğumuz Taycan sıradan bir model olmanın ötesinde. Barındırdığı ultra hızlı şarj teknolojisi sayesinde 15 dakikalık şarjla yüzde 80 batarya doluluğa erişebilecek olan otomobil, Volkswagen grubunun elektrik geleceği konusunda amiral gemisi niteliğini üstleniyor. Şu sıralar kamuflajlı olarak pistte karşımıza çıkan Porsche Taycan, fazlasıyla göz önünde olduğu bu süreç içerisinde sızıntı da olsa güzel bir gelişmeyle karşımızda duruyor. Etrafta dolanan casus kameralara kokpit detaylarıyla yansıyan popüler isim, günümüz Porsche tasarım dilinin konseptle harmanlandığı bir iç dünyayı beraberinde getirecek gibi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan kokpitinden ilk parçalar

Dış basında da önemli oranda kendisine yer edinen fotoğrafların detaylarına bakıldığında konsept sürecine sadık kalındığını söyleyebiliyoruz. İlk olarak Mission E adıyla tanıtılan modelin ardından sürpriz bir şekilde karşımıza çıkartılan Cross Turismo projesi de bu noktada refere edebileceğimiz parçalar arasında. Fotoğraflar içerisinde öne çıkan noktalara baktığımızda kokpiti büyük oranda domine eden dijital ekranlar ve köşeli tasarım dili dikkatimizi çekiyor. Konseptte gördüğümüz üç kollu performans direksiyonu, yine devasa ebatlarda olan dijital ekranla birlikte sürücü tarafını tamamlıyor. Satışa hazır olduğunda 500 kilometre menzil, 600 beygir güç ve 3,5 saniyelik 0-100 gibi değerlere sahip olacak Porsche Taycan’ı önümüzdeki günlerde daha sık gündemde göreceğiz.

İlgili video

Porsche Taycan nasıl telaffuz edilir?