reklamı kapat

POPÜLER

Türkçe isimle gündeme gelmişti; Porsche Taycan Nürburgring testinde! [Video]

Menzil ve şarj konusunda çok ciddi değerlerin telaffuz edildiği Porsche Taycan, Nürburgring testinde sürüş dinamiklerini de üst noktaya hazırlıyor.

Porsche’nin ilk elektrikli otomobili olmak adına macerası 2015 yılında başlayan Mission E, seri üretime geçirilmek adına asfalt üstünde olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haziran ayında Türkçe kökenli olduğu söylenen Taycan ismiyle gündeme gelen otomobil, satışa çıktığında ise kesinlikle bundan daha fazla ses getirecek. Menzil ve şarj teknolojisi konusunda çok ciddi rakamların dile getirildiği Porsche Taycan, şu sıralarsa test süreciyle objektiflere yakalanıyor. Almanya’da devam eden çalışmalar sırasında aralıklarla casus kameralara yakalanan araç, bu kez Nürburgring sınırları içerisinde teker çevirirken karşımıza çıktı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Performansta beklenti büyük

Porsche’nin bugüne kadar gelen süreçte ortaya oyduğu teknik detaylar gerçekleştirebilmek adına yoğun bir mesai harcadığı Taycan, performans konusunda da markasının hakkını vermeye çalışıyor. 0’dan 100’e hızlanması için 3,5 saniyenin de altında bir değerin elde edilmeye çalışıldığı otomobil iki elektrik motoru yaklaşık 600 beygir gibi bir güce sahip olacak. Rakamlar 500 beygirin üzerinde olduğu için kullanıcıların haliyle akıllarında menzille ilgili bazı soru işaretleri de yer almaktaydı. Lakin Porsche’nin burada 500 kilometre sınırlarında gezineceği de şu aşamada resmileşmiş durumda. Buna ek olarak 4 dakikalık hızlı şarj ile 100 kilometre yaparak sektörde bir ilki de beraberinde getirecek olan Tayca ile ilgili bekleyiş devam ediyor. Nürburgring testi ise bizleri sona götürecek adımların en önemlileri arasında.

Video