reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Böylesi çok daha güzel; Porsche Taycan tabanlı nefes kesen konsept

Bağımsız bir tasarımcı tarafından geleceği görmemizi sağlayan Porsche Taycan projesi, markanın geldiği son tasarım noktasını da gözler önüne seriyor.

Advertisement

Porsche’nin ilk elektrikli otomobili olarak yollara çıkacak olan Taycan için geri sayım devam ediyor. 0’dan 100’e 3,5 saniyede, 0’dan 200’e ise 12 saniyenin altında erişebilecek olan model şarj konusunda da ezber bozmaya hazırlanıyor. 4 dakikalık şarj ile 100 kilometre kat edebileceği kağıt üzerinde resmileşen aracın performans otomobillerinin teknik değerlerini dört kapılı bir gövdede sunuyor olması da ayrıca altı çizilmesi gereken detaylardan. Tek seferde 500 kilometrelik menzil değeriyle de fazlasıyla tatminkar olan Taycan, Mission E adıyla doğan tasarımıyla da pek çok kişi tarafından başarılı olarak nitelendirilmişti. Satışa hazır hale gelene kadar elimizde var olan bu detaylara, nihayet bağımsız tasarımcıların işleri de dahil olmaya başlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tamamlayıcı parçalar

Önümüzdeki yıl itibarıyla tanıtılması beklenen ve yurt dışında kademeli olarak satışlarına başlanacak olan Taycan, Aksyonov Nikita isimli bağımsız tasarımcı tarafından seri üretim formunda yaratılıyor. Kendisini sahnede görmek için önümüzde uzun bir zaman bulunan 600 beygirlik bu canavarı, Exclusive karakteriyle görmek heyecanımızı artırmaya yetiyor. Mission E tabanlı olarak geliştirilen projede 911 Turbo S’te gördüğümüz renk paletinin başarılı bir şekilde uygulanması, Taycan’ın potansiyel alıcıları için de bir fikir yaratabilir. Sarının hakim olduğu bu tasarımda özellikle arka bölümdeki karakterin agresifliği de, öndeki yapıyı başarılı bir şekilde tamamlıyor. Siz de gerçekleştirilen bu tasarımla ilgili düşüncelerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.