reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

“Porsche” ardından sıra modelde; “Taycan” nasıl telaffuz edilecek [Video]

Geçtiğimiz süreçte marka adındaki telaffuz “problemini” çözen Porsche, yaklaşmakta olan ilk elektrikli otomobili için de benzer bir paylaşım yaptı.

Porsche’nin Volkswagen grubundaki elektrikli dönüşümü konusunda öncü olduğunu 2016 yılının son dönemlerinden itibaren hissetmeye başladık. Mission E projesiyle vadedilen inanılmaz performans ve menzil rakamlarının ardından bu rolün asfalta üzerine ne denli seviyelerle yansıyacağını da gördük. Bu rakamların yanında tasarım konusunda da heyecan yaratmayı başaran bu otomobilin seri üretime geçiş sürecindeki önemli gelişmelerinden birisi de geçtiğimiz haziran ayında ilan edildi. Adın Türkçe TAY ve CAN sözcüklerinin birleşiminden oluştuğunu belirterek bizi de şaşırtan Porsche, şimdi de bu ismin nasıl telaffuz edileceğini anlatan kısa ve net bir paylaşımla karşımızda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taycan’dan son bilgiler

Yaklaşık iki yıl önce Porsche adınını okunuşu için özel bir video paylaşan markanın resmi kaynakları, Taycan için de benzer bir proje gerçekleştiriyor. Biz de bu video öncesinde Taycan ile ilgili masada görünen son rakamsal verileri sizlerle paylaşalım. Porsche CEO’su Oliver Blume’un açıkladığı veriler doğrultusunda 0’dan 100’e 3,5 saniyede, 0’dan 200’e ise 12 saniyenin altında erişebileceğini öğrendiğimiz Taycan, şarj konusunda da ezber bozuyor. Kullanıcıların menzil konusundaki endişelerini tamamen ortadan kaldıracağını düşündüğümüz aracı 4 dakikalık şarj ile 100 kilometre kullanmak mümkün olacak. Şarj konusunda resmiyet kazanan bir diğer noktada 15 dakikalık dolum ile yüzde 80 seviyesine erişilebilecek olunması.