reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Tesla otomobil

Tesla’dan Apple’a otomobil projesine yonelik kilit transfer

Teknoloji devi Apple, önemli bir kişiyi daha bünyesine kattı. Gelen bilgilere göre Tesla tasarımcısı Andrew Kim, Apple’a geçti. İşte detaylar;

Advertisement

Apple, uzun süredir önemli bir otomobil projesi üzerinde çalışıyor. Başta bir elektrikli otomobil geliştirmek amacıyla başlayan bu projenin, şu an diğer otomobil firmalarına satmak amacıyla tasarlanan gelişmiş bir otonom kontrol altyapısı olduğu söyleniyor. Bunun için yüzlerce mühendis çalıştıran firma, bu büyük otomobil projesine Tesla tasarımcısı Andrew Kim de eklemiş durumda. Tesla’nın mevcut ve gelecek Model otomobillerinin tasarımında çalışan Kim, otomobil tasarlamaktan çok arayüz konusuna odaklanan bir isim olarak geçiyor. Tesla’dan önce Microsoft’ta HoloLens ve Xbox One S için çalışan tecrübeli tasarımcı, yeni şirketinde otomobil projesi yanında adı sık sık geçen artırılmış gerçeklik gözlüğü için de görev alabilir deniyor. Ancak son iş yerinden dolayı otomobil tarafı şimdilik daha çok ağır basıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, Apple tarafından işe alınan personelleri hakkında ne düşünüyor?

Apple çok uzun süredir birçok eski Tesla çalışanını bünyesine katıyor. Bu konuda geçtiğimiz yıllarda sorulan “Apple’ın sizin önemli mühendislerinizi almasından endişeleniyor musunuz ?” sorusuna Elon Musk, “Önemli mühendisler ? Onlar bizim işten çıkarttığımız kişileri alıyorlar” cevabını veriyor. Biz her zaman Apple ile “Tesla Mezarlığı” şeklinde dalga geçiyoruz açıklamasını yapan Musk, eğer Tesla’da yapamam diyorsanız Apple’a gidin diyoruz. Bu açıdan şaka yapmıyorum.” diyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung One UI tanıtım videosu