reklamı kapat

POPÜLER

Apple Tesla

İlginç iddia; Apple, Tesla ile ilgileniyor!

Teknoloji devi Apple, ihtiyacı olan ya da gelecek gördüğü ufak şirketleri sürekli olarak satın alıyor. Ancak bu sefer yine büyük bir alım yolda olabilir deniyor.

Apple’ın elinde en son duyduğumuz kadarıyla 250 milyar dolardan fazla para bulunuyor. Bu para firmanın kasasında hazır olarak harcanabilir şekilde duran bir miktar. Şirket işte bu maddi güç ile hemen her iki ya da üç haftada bir yeni şirket satın alıyor. Bu bilgi direkt olarak CEO Tim Cook’tan gelirken, şirketin son altı ayda 20 ila 25 arasında yeni şirketi bünyesine kattığı söyleniyor. İşte bu şirketler arasına Tesla da dahil olabilir. Evet Elon Musk’ın kurduğu ve yönettiği dünyanın en popüler elektrikli otomobili firması Tesla’dan bahsediyoruz. Ortaya çıkan ve doğruluğu yüksek olan verilere göre Apple, 2013 yılında Tesla’yı satın almak için bir teklifte bulunmuş ancak bundan olumlu bir geri dönüş alamamış. Ancak Apple’ın bu amacından vazgeçmediği ve halen Tesla’yı almak istediği söyleniyor. Son dönemde ciddi maddi sorunlar yaşayan ve hisse değerleri düşüş gösteren Tesla, büyük bir yatırıma yani paraya ihtiyaç duyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, Tesla alımını gerçekten yapar mı?

Evet yapabilir. Biliyorsunuz teknoloji devi çok uzun zamandır otomobil tarafına büyük ilgi gösteriyor. Kendi sürücüsüz otomobil sistemini geliştiren ve bunun için Tesla’dan çıkan mühendisleri alan Apple, bu konuda gerçekten büyük bir adım atabilir. Peki geliştirdiği teknolojiler ile otomobil dünyasının en yenilikçi ismi olan Tesla kendisini Apple’a satar mı? Son durumlar göz önüne alındığı zaman yönetim kurulu böyle bir kararı onaylayacaktır. Çünkü şu an Tesla’nın geleceği sağlam bir nakit akışına ihtiyaç duyuyor. Sürekli olarak büyümeye devam eden firma, gelecekte var olabilmek adına böyle bir alıma olumlu yaklaşacaktır deniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklığı