reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Porsche elektrikli otomobili Taycan için Super Bowl reklamı paylaştı [Video]

Porsche,  Super Bowl etkinliği için Taycan modeline bir reklam çekti. ABD’de her yıl düzenlenen Amerikan futbol ligi National Football League’in şampiyonluk maçı olan Super Bowl merakla bekleniyor. 

2 Şubat’ta gerçekleşecek maç öncesinde ve maç esnasındaki reklamlar da en az maç kadar ilgi çekiyor. 1997 yıldan beri  Super Bowl’da yer almayan Porsche, bu kararını Taycan modelinde bozuyor. Porsche’nin 23 yılın ardından çektiği reklam Taycan’a ait.  Reklam  Stuttgart’taki Porsche’nin müzesinden Taycan’ı çalan bir hırsızla başlıyor. Hollywood tarzı bir kovalamacının yer aldığı reklamda  Taycan haricinde 917 K, 918 Hybrid ve 911 modelleri de göze çarpıyor. Reklamın bir dakikalık versiyonunun futbol oyununun ilk çeyreğinde yayınlanması bekleniyor. Genişletilmiş sürümü ana sayfa üzerinden izleyebilirsiniz. Paylaşılan reklamın Taycan satışlarını artırmaktan daha fazlasını hedeflediğini söylemek mümkün. Bu aynı zamanda Porsche’nin “elektrikli mobilite çağını müjdeleme” girişimini simgeliyor.

Porsche Taycan iki farklı versiyonla geliyor

Otomobil, Taycan Turbo ve Taycan Turbo S olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Menzil konusunda gerçekten iddialı olan elektrikli otomobilin Taycan Turbo S versiyonu, 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km menzil sunuyor. Normal Taycan Turbo ise 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkıyor ve 450 km menzil sunuyor. Maksimum limitli hızı 260 km/s olan Taycan, tam 616 beygir güç üretiyor. 800-volt şarj sistemiyle donatılan araç, 270 kW güçte sadece 22 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabiliyor.

İlgili video

Porsche Taycan Super Bowl reklamı