reklamı kapat

POPÜLER

Kablosuz şarj ve dahili drone desteğiyle Porsche Mission E Cross Turismo’nun etkileyici özelliklerine tanık olun [Video]

Cenevre Otomobil Fuarı’nın sürprizlerinden birisi olan Porsche Mission E Cross Turismo, paylaşılan tanıtım videosuyla heyecanı ikiye katlıyor.

Porsche’nin büyük bir sürpriz yaparak geliştirmekte olduğu Mission E‘nin station wagon versiyonu olarak tanıttığı Cross Turismo konsepti, fuar katılımcıların olduğu gibi LOG takipçilerinin de büyük ilgisini çekti. 660 beygir güç, 3,5 saniyelik 0-100 ve 200 km/s’lik maksimum hız değerlerinin yanı sıra sıradışı özellikleriyle de akıllarımızda yer edinen Mission E Cross Turismo bu kez resmi kaynaklar üzerinden paylaşılan bir video üzerinden detaylandırıldı. Kablosuz şarj ve araç içerisinde kontrol edilebilen dahili drone desteği gibi birbirinden özel parçalarıyla ön plana çıkartılan projenin iç dünyasıyla ilgili de önemli detaylar da videonun içeriğinde mevcut.

Seri üretim için heyecanlı bekleyiş

Önümüzdeki üç yıl içerisinde satışa sunulmasını beklediğimiz Mission E Cross Turismo, teknik veriler üzerinden standart versiyonla büyük oranda benzerlik gösteriyor. Ultra hızlı şarj teknolojisi sayesinde 20 dakikalık şarj ile 380 kilometre civarında menzil kat edebilecek olan model, eğer her şey planlandığı gibi giderse dört dakikalık dolum ile 100 kilometreye varan yolu kat edebilecek. Porsche’nin bir yandan bu şarj desteğini sunacak noktalar için çalışma yürüttüğünü de hatırlatmakta fayda var. Tasarımı itibarıyla konsept versiyon ile büyük oranda benzerlik gösterecek Cross Turismo, bizleri gelecek için heyecanlandıran Cenevre katılımcılarından birisi olmayı başardı. Sözü fazla uzatmadan sizleri videoyla baş başa bırakalım. İlgili videoyu haberin ana görseli üzerinden izleyebilirsiniz.