reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Berlin

Gizemli model “Xiaomi Berlin” ortaya çıktı

Akıllı telefon dünyasının Mi Mix 2S ile son dönemdeki en popüler ismi Xiaomi, bugün “Berlin” kod adlı yeni bir modeliyle gündeme geldi. Göründüğü kadarıyla şirket sadece üst modeller üzerinde çalışma göstermiyor.

Geekbench testlerinde görüne Xiaomi Berlin, göründüğü kadarıyla gücünü henüz duyurulmamış sekiz çekirdekli (Testte 6 görünüyor) Snapdragon 632 işlemciden ve 3 GB RAM‘den alıyor. Bakıldığı zaman orta seviyede yer alan model, tek çekirdekten 1.155 çok çekirdekten ise 2.738 puan alıyor. Bu açıdan hiç de iddialı olmayan telefon, kayıtlarda Android 7.1.2 ile görünüyor. Henüz test aşamasında bir model olabileceği söylenen Berlin, bunun haricinde henüz bir detay kazanmıyor.

Xiaomi Berlin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi son dönemin yükselen ismi

Sadece Mi Mix serisi değil Mi 7 ile Redmi Note ailesiyle de iyi işlere imza atan şirket, dediğimiz gibi son yıllarda büyük bir büyüme gösteriyor. Sadece telefon değil birçok alanda aktif olarak Çin merkezli üretici, özellikle fiyat-performans konusunda büyük bir denge kuruyor. Peki bu başarının arkasında kim bulunuyor? Hemen söylemek gerekirse Hugo Barra. Google’da beş yıl Android ürün yönetim başkanlığı yapan Barra, 2013 yılında ilginç bir adımla Xiaomi‘ye geçmişti. Burada şirketin geleceğini kuran ve kendi  kullanıcı kitlesi yaratan Barra, 2017’de şirketten ayrılıp Facebook bünyesine katılmıştı.

Not: Görsel temsilidir.